Panel natryskowy czy zestaw prysznicowy – co wybrać do łazienki?

showerRemont łazienki wiąże się zwykle nie tylko z zakupem płytek czy odpowiedniej armatury sanitarnej. Pomieszczenie to nie obejdzie się bez strefy kąpielowej. Jeśli wybraliśmy już odpowiednią kabinę prysznicową, zapewne zastanawiamy się, czy wybrać zestaw prysznicowy czy panel natryskowy. Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Panel natryskowy a zestaw prysznicowy – czym to się różni?

Złośliwi powiedzieliby, że ceną i właściwie mieliby rację, bo panele są zwykle droższe od zestawów natryskowych. Ale oczywiście to nie jedyna różnica. Jak zapewne mieliście okazję zauważyć, zwiedzając markety budowlane, panele są bardziej rozbudowane od zestawów prysznicowych i dodatkowo posiadają maskownicę. A o co są rozbudowane? To już zależy od modelu – hydromasaże, termostaty, siedziska, oświetlenie ledowe, a nawet radio czy telefon. Nic dziwnego, że czasami musimy zapłacić bardzo dużo za taką przyjemność, choć z pewnością znajdzie się dużo chętnych na te cacka. Jeśli chcecie zobaczyć różne modele paneli, zajrzyjcie na stronę: https://tanialazienka.com/panele-natryskowe.html.

Zestaw prysznicowy to już chyba klasyka. Zwykle składa się on z drążka, uchwytów, słuchawki, węża i opcjonalnie również z deszczownicy. Zestawy są bardzo tanie – najtańsze modele zaczynają się już od 40 złotych, choć znajdziecie też nieco droższe kolumny, wykonane w całości z mosiądzu, czyli niekwestionowanego króla wśród materiałów (https://tanialazienka.com/zestaw-prysznicowy-massi-blu-bateria-deszczownica.html).

Jakie cechy należy brać pod uwagę przy kupnie?

Wybór odpowiedniego panelu lub zestawu prysznicowego ma duże znaczenie. Od tego zależy, czy nasza łazienka będzie funkcjonalna i jak będzie się prezentowała. Najważniejszymi kwestiami w czasie kupna panelu lub zestawu są więc funkcjonalność i estetyka. Przede wszystkim wybór odpowiedniego zestawu powinien być podyktowany tym, czy mamy w domu kabinę prysznicową czy wannę. Jak wiadomo, wówczas inaczej wygląda kwestia montażu – w kabinie lub powyżej wanny. Ważny jest też wygląd łazienki – w zależności od tego, czy urządzona jest w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym, inne modele będą do niej pasować. Nie możemy zapominać o materiale, z którego wykonany jest panel lub zestaw. Najlepszy i zarazem najdroższy jest mosiądz. Często stosuje się też stal, aluminium i akryl, który jednak nie jest polecany, ponieważ szybko żółknie.

Dla kogo zestaw, dla kogo panel?

Jeśli zależy Wam na połączeniu jakości z przystępną ceną, warto rozejrzeć się za zestawami prysznicowymi. Są one dużo tańsze, pasują do każdego wystroju łazienki, a jeśli w zestawie znajduje się deszczownica, mamy właściwie wszystko, czego nam potrzeba co codziennych kąpieli. Jeśli jednak lubimy nowoczesny design i dodatkowe funkcje, jak np. hydromasaż (https://tanialazienka.com/panel-prysznicowy-natryskowy-aluminiowy-bialy.html), termostat czy oświetlenie ledowe, postawmy na panele. Inwestycja z pewnością zwróci się nam w przyszłości, ponieważ dostępne są też modele z ekoblokadą, która zmniejsza zużycie wody nawet do 12 l/min.

Szeroki wybór paneli natryskowych oraz zestawów prysznicowych znajdziecie na stronie: www.tanialazienka.com.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *