Planujesz remont mieszkania? Zdobądź niezbędne środki

Eksperci finansowi potwierdzają, że najczęściej wymienianym celem we wnioskach kredytowych jest właśnie remont mieszkania. Okazuje się, że Polacy planują takie prace nawet raz na 5 lat. Niestety, nie zawsze mamy środki na to, by zmieniać wnętrze swojej nieruchomości. Zobowiązanie finansowe w banku czy firmie pożyczkowej stanowi nierzadko solidny zastrzyk finansowy, dzięki któremu jest to w pełni możliwe.

Jak zaciągnąć kredy na remont mieszkania?

Możesz udać się do oddziału banku albo siedziby firmy pożyczkowej. Możesz też skorzystać z platform internetowych, które działają na zasadzie konkretnej porównywarki ofert tychże instytucji. Kredyt na remont mieszkania możesz teraz zaciągnąć w pełnym komforcie, bez wychodzenia z domu, bez stania z długich kolejkach, o dowolnej porze dnia i nocy i w dowolnym miejscu, gdzie tylko dostępne jest łącze internetowe.

Wystarczy, że wypełnisz wniosek, a w nim wpiszesz swoje dane kontaktowe, określisz kwotę, która jest niezbędna do wykonania remontu, preferowany czas trwania umowy kredytowej oraz wysokość średnich, miesięcznych dochodów. Tyle wystarczy, by uzyskać decyzję kredytową i środki na koncie jeszcze tego samego dnia.

Kredyt na dowolny cel czy kredyt celowy?

Kredyt na remont mieszkania można zaciągać przy wykorzystaniu dwóch najpopularniejszych form zobowiązań kredytowych. Pierwszy model to kredyt na dowolny cel, dzięki któremu uzyskane środki możesz przeznaczyć nie tylko na remont, ale również na inne potrzeby. Bank nie weryfikuje Twoich potrzeb, nie sprawdza też, na co przeznaczyłeś środki. Dzięki temu możesz podzielić je na kilka części i wydać, na co tylko chcesz.

Kredyt celowy to zobowiązanie preferencyjne. Najczęściej taki kredyt na remont mieszkania jest nieco tańszy, ale za to bank stawia pewne ograniczenia. Należy udowodnić, na co zostały przeznaczone pieniądze, kredytobiorca nierzadko musi przedstawić rachunki, paragony i faktury celem poświadczenia odpowiednio wydanych pieniędzy, które pochodzą z kredytu.

Kredyt albo pożyczka z zabezpieczeniem hipotecznym

Oprócz kredytu na remont mieszkania, potrzebujący mogą także starać się o pożyczkę z zabezpieczeniem hipotecznym. To opcja dla tych, którzy nie mają zdolności kredytowej albo tych, którym zapis w BIK nie pozwala na współpracę z bankami. Pożyczka z zabezpieczeniem hipotecznym to doskonałe rozwiązanie, które pozwala uzyskać środki finansowe nawet na korzystniejszych warunkach. Pożyczkobiorca nie musi wykazywać zdolności kredytowej, bo przecież zabezpieczeniem jest w tym przypadku hipoteka, w której odbędzie się remont.

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, nie musisz generować oszczędności przez kilka kolejnych lat, by wykonać remont swojego mieszkania. Odnowienie „czterech kątów” jest możliwe już teraz. Śpiesz się, bo sezon wakacyjny jest doskonałym momentem, by właśnie takie prace wykonać.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *