Posadzki żywiczne – ich zastosowanie, wady oraz zalety

Posadzki żywiczne to bardzo popularne rozwiązanie we wszelkiego rodzaju budynkach przemysłowych. Nic w tym dziwnego, bo są one nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale też efektownie wyglądają.

Posadzka z żywicy – co to jest i gdzie można ją stosować?

Główną zaletą posadzek żywicznych jest trwałość, wytrzymałość i odporność na ścieranie. Dlatego świetnie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach przemysłowych, jak i w budownictwie mieszkaniowym. Czym właściwie są posadzki tego typu? Swoje barwy zawdzięczają kolorowym żywicom lub piaskom kwarcowym, które są wykorzystywane do ich produkcji. Tworzą one bezspoinowy posadzkowy. Co to znaczy? Najprościej można to wytłumaczyć tak, że posadzka zostaje wylewana na miejscu w budynku, nie zostaje przywieziona na budowę w częściach jak np. płytki czy panele. Posadzki żywiczne http://www.centrumposadzek.com.pl/są również odporne na ścieranie, zarysowania oraz na obciążenia mechaniczne. Odnajdują więc zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, nawet w zakładach spożywczych, sprawdzą się tu posadzki Flowfresh, które zawierają antybakteryjny środek. Ze względu na szeroki wybór kolorów i wzorów, bez problemu uda się wybrać taką posadzkę również do obiektów komercyjnych oraz tych użyteczności publicznej. Dużą zaletą posadzek tego typu jest to, że w każdej chwili można na nią położyć inny materiał – płytki czy panele. 

Jak uniknąć problemów z posadzką żywiczną? 

Właściwie położona posadzka żywiczna, nie będzie sprawiać problemów i na pewno posłuży długie lata. Jak więc uniknąć problemów, aby w przyszłości nie czekała nas naprawa posadzka żywiczna? Po pierwsze, posadzki żywicznej nie można rozcieńczać żadnymi rozpuszczalnikami, ponieważ obniża to twardość posadzki, co będzie skutkować jej pękaniem. Kolejną ważną czynnością jest właściwe oczyszczenie nawierzchni na którą posadzka żywiczna będzie wylewana, każde zanieczyszczenie sprawi, że posadzka nie będzie się trzymać podłoża tak jak powinna. Podczas użytkowania może więc zacząć odpryskiwać w miejscach, które nie zostały oczyszczone. Pamiętajmy też, aby nigdy nie wylewać posadzki na niedojrzały jeszcze beton. 


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *