Materiały

Posadzki żywiczne w naszych domach

Posadzki żywiczne przez wzgląd na swoje właściwości od dawna były wykorzystywane jako podłoża przemysłowe. Od jakiegoś czasu coraz bardziej cieszą się popularnością w domach i mieszkaniach.  Kolory, szybkość wykonania, efekty 3d, oraz cena sprawiają, iż są coraz częściej wybierane jako podłogi w domu. W artykule pokarzemy wam jak łatwe i przyjemne w użytkowaniu są owe podłogi.

Podłoża żywiczne w domach

Posadzki żywiczne znalazły zastosowanie w domach i mieszkaniach ze względu na ich wykonanie i wygląd. Dostępność kolorów, możliwość ich aranżacji jest ogromna. Wlewki żywiczne znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu w domach i mieszkaniach, ich zastosowanie jest wręcz bez ograniczeń. 

Podłogi te cechują się dużą odpornością na ścieranie, czy różne uszkodzenia mechaniczne, a gładkość i szczelność powierzchni oznacza to, iż nie przepuszczają wilgoci, nie odbarwiają ani nie tracą swojego kształtu, Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, dzięki czemu są idealnym podłożem w domu gdzie mamy alergików.

Elegancja w prostocie

Posadzki żywiczne wyróżniają się elegancją w swojej prostocie i oryginalnym designem. Tworzą bezspoinowe podłoże co daje nam efekt lśniącej tafli, dzięki czemu nasze pomieszczenie wydaję się o wiele większe. Nie zapominajmy także o możliwości stworzenia podłogi 3D. Tworząc taka podłogę wybieramy zdjęcie, które ma znaleźć się na naszej podłodze i zalewane jest masą żywiczną – podłogi Częstochowa  na tej stronie możemy obejrzeć aranżacje podłóg, ceny i wykonanie.

Ciekawostką jest to że żeby położyć taką posadzkę w większości przypadków nie musimy pozbywać się starego podłoża. Jeżeli zależy nam na zachowaniu starej drewnianej podłogi czy innego podłoża, to wylanie przeźroczystej żywicy umocni stare podłoże i doda jej blasku. Dzięki temu zabiegowi nasza stara podłoga nabierze nowego wyglądu, i uchronimy ją przed dalszymi uszkodzeniami. 

Do wyboru mamy dwa rodzaje żywic używanych do stworzenia takiej podłogi:

  • żywica epoksydowa
  • żywica poliuretanowa

Przed podjęciem decyzji warto coś więcej dowiedzieć się o tych posadzkach https://centrumposadzek.com.pl

Dodaj komentarz