Inne Polecane Teren

Produkty ACO na Targach WOD-KAN 2015

aco
W dniach 26-28 maja 2015 r. w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN. W gronie wystawców nie zabraknie lidera technologii odwadniania, firmy ACO, która zaprezentuje swoje innowacyjne produkty z zakresu zarządzania wodą powierzchniową.

Bydgoskie Targi WOD-KAN to jedno z największych tego typu wydarzeń nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Tegoroczna, XXIII już edycja imprezy, odbędzie się terenie Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” i będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami z sektora wodociągowo-kanalizacyjnego. Udział w targach zapowiedziało kilkuset wystawców, w tym najwięksi producenci i dystrybutorzy urządzeń służących uzdatnianiu wody, oczyszczaniu ścieków, a także maszyn do budowy, naprawy i utrzymania sieci wod-kan. Na stoisku firmy ACO zwiedzający będą mogli bliżej poznać między innymi bezfiltrowy separator Oleosmart oraz systemy kanałów monolitycznych ACO Drain® Monoblock PD i ACO Drain® Monoblock RD w kolorze antracytowym. ACO zaprezentuje także szeroką gamę nowych rusztów, w tym ruszty ze stali nierdzewnej i ocynkowanej dedykowane do przestrzeni publicznych.

Monoblock – innowacyjne rozwiązania dla wymagających

Świadome prowadzenie zrównoważonej gospodarki wodnej, czyli gromadzenie, oczyszczanie oraz ponowne wykorzystanie wody to w dzisiejszym świecie konieczność, dlatego też firma ACO od lat zajmuje się tworzeniem kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania wodami powierzchniowymi. Podczas tegorocznych Targów WOD-KAN na stoisku producenta będzie można zapoznać się z innowacyjnymi systemami Monoblock, które gwarantują bezpieczeństwo i wygodę ludzi, a także ochronę budynków i dróg przed zniszczeniem wynikającym z zalegania wody. Ich działanie opiera się na czterech procesach: zbieraniu, podczyszczaniu, magazynowaniu oraz uwalnianiu wody opadowej w miejscu gdzie ten opad atmosferyczny powstaje, dzięki czemu jest ona ponownie wykorzystywana w sposób ekologiczny i ekonomiczny. W skład systemu ACO Drain® Monoblock PD (Park Drain) jak i RD (Road Drain) wchodzą elementy podstawowe – jednometrowe kanały monolityczne (ruszt połączony z korytkiem jako lita konstrukcja) oraz akcesoria: element rewizyjny i skrzynka odpływowa (oba elementy przykryte mocowanym na zatrzaski rusztem) , ścianka czołowa, ścianka czołowa z uszczelką. Oba rozwiązania polecane są do stosowania na powierzchniach utwardzonych np. na asfalcie, betonie lub kostce brukowej. ACO Drain® Monoblock PD, z uwagi na ośmio- (dla PD100V) lub piętnastomilimetrową (dla PD200V) szczelinę wlotową rusztu może być stosowany w miejscach krzyżowania się dróg pieszych z jezdniami np. na parkingach otwartych, przy centrach handlowych, w budownictwie wielorodzinnym czy obiektach użyteczności publicznej. Natomiast ACO Drain® Monoblock RD, doskonale sprawdzi się w warunkach najbardziej intensywnej eksploatacji np. w budownictwie drogowym tak wzdłuż jak i w poprzek ciągów jezdnych, zakładach przemysłowych, centrach logistycznych, czy terminalach kontenerowych a nawet lotniskach. Warto zaznaczyć, że podczas XXIII Targów WOD-KAN firma ACO zaprezentuje systemy Monoblock w nowej odsłonie, czyli w kolorze antracytowym.

Oleosmart – najwyższy stopień oczyszczenia

Kolejnym produktem firmy ACO, z którym odbiorcy będą mieli okazję bliżej zapoznać się podczas bydgoskich targów jest Oleosmart-C-FST, czyli żelbetowy bezfiltrowy separator substancji ropopochodnych z kanałem koalescencyjnym
i zintegrowanym osadnikiem. Umożliwia on skuteczne oczyszczenie wody z takich substancji jak oleje mineralne, benzyna czy też lekkie smary, dlatego też z powodzeniem można stosować go na stacjach benzynowych, w myjniach samochodowych oraz na obszarach przemysłowych i komercyjnych. W opcji standardowej produkt przeznaczony jest do zabudowy w gruncie w wersji standardowej i do nadbudowy. Warto dodać, że separator z wkładem koalescencyjnym Oleosmart zapewnia stopień oczyszczania zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 24 lipca 2006 r. oraz z PN-EN 858 (Klasa I podczyszczania), zatem jest rozwiązaniem sprawdzonym, bezpiecznym i godnym zaufania.

Nowe ruszty – jakość to kwestia szczegółów

Ostatnie, jednak nie najmniej ważne produkty, które ACO zaprezentuje na targach WOD-KAN to nowe ruszty do systemów odwodnień:

przeciwpoślizgowy ruszt w podłużne mostki wykonany z profili U-Kształtnych (stal ocynkowana oraz nierdzewna). Zwiedzających targi z może zainteresować fakt, że produkt ten uzyskał szereg nagród, w tym Design Award 2015 w kategorii „Product/Building Technology”, Iconic Awards 2014 oraz jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie wzornictwa – Red Dot Design Award (pokonując ponad 5000 innych kandydatów z 56 krajów).
kratowy ruszt o wyjątkowych parametrach hydraulicznych Q+ (wykonany ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, wymiary 30×10 cm),
ruszt w kolorze szarym z tworzywa sztucznego w poprzeczne mostki – rekomendowany do stosowania w przestrzeniach publicznych – miejscach niedozorowanych i co nie mniej ważne ciekawie komponuje się z nawierzchnią z szarej kostki betonowej
ruszt w podłużne pręty, który wąskiej szczelinie wlotowej (5mm) jest bezpieczny dla obcasów
a nierdzewna stal oraz niebagatelny kształt pozwala zmierzyć się z gustami najbardziej wymagających architektów

Wszystkie te produkty spełniają klasę obciążenia B125, czyli nadają się do montażu w miejscach, w których odbywa się ruch samochodów osobowych, a przy tym charakteryzują się one eleganckim designem oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Odbywające się w Bydgoszczy targi będą nie tylko szansą na zapoznanie się z innowacyjnymi produktami firmy ACO, ale również okazją na uzyskanie cennych informacji z zakresu gospodarowania wodami powierzchniowymi. Eksperci ACO przez 3 dni będą do dyspozycji zwiedzających, służąc radami
i wskazówkami odnośnie wyboru najlepszego rozwiązania do planowanych przez nich inwestycji.

Dodaj komentarz