Projekt małych domów 100m² do 150m² ‒ sprawdź, co warto o nich wiedzieć

Decyzja o posiadaniu własnego domu to bardzo ważny krok w życiu wielu ludzi. Niestety nie każdy, chociażby ze względów finansowych, jest w stanie pozwolić sobie na duży, piętrowy dom. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z planów i np. kupować mieszkanie w bloku lub kamienicy, szczególnie jeśli naszym marzeniem jest posiadanie własnej przestrzeni z ogrodem. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być budowa małego domu do 150 m², którego koszt budowy jest porównywalny do zakupu mieszkania. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są zalety małych domów i czym kierować się przy wyborze gotowego projektu.

Projekty małych domów ‒ o czym warto pamiętać

Projekt małych domów 100 m² do 150 m² może stanowić duże wyzwanie, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby wnętrze było funkcjonalne i wygodne. Dlatego też tak ważne jest, aby znaleźć doświadczonych specjalistów, którzy zadbają nie tylko o estetykę naszego przyszłego domu, ale również o wszystkie potrzeby inwestorów.

Małe domy ‒ dla kogo?

Projekty małych domów od 100 do 150 m² to idealny wybór dla każdego, kto ceni sobie funkcjonalną przestrzeń. Posiadanie jednopoziomowego domu to dobre rozwiązanie nie tylko dla seniorów czy singli. Odpowiednio zaprojektowany mały, jednopoziomowy dom to świetny pomysł także dla rodzin z dziećmi, którym zależy na metrażu łączącym w sobie przytulność i funkcjonalność oraz by był on dopasowany do ich wszystkich potrzeb.

Projekty małych domów ‒ zalety

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się inaczej, projekty małych domów oferują inwestorom spektrum możliwości. 

Przede wszystkim małe domy o powierzchni od 100 do 150 m² nie wymagają zagospodarowania dużej przestrzeni, dlatego też z powodzeniem można wybudować je na niewielkiej działce. Co więcej, dzięki przykuwającemu wzrok designowi, a także detalom architektonicznym starannie dobranym przez ekspertów, projekty małych domów mogą z powodzeniem konkurować z dużymi rezydencjami, szczególnie jeśli zależy nam na zachowaniu przytulności, której bardzo często takim obiektom brakuje.

Funkcjonalne wnętrza i zero kompromisów

Dodatkowo mały, parterowy dom nie wymaga od nas kompromisu w zaprojektowaniu jego wnętrza. Komfortowy salon, przestronny korytarz czy pomieszczenia, które ułatwią wykonywanie naszych obowiązków ‒ to tylko niektóre z korzyści, które możemy dzięki niemu otrzymać. W projekcie małego domu z powodzeniem można umieścić garderobę, spiżarnię czy gabinet, w którym w pełnym spokoju można wykonywać swoją pracę z dala od hałasu. Warto również dodać do tego estetycznie wykonaną elewację, starannie zaprojektowane wejście oraz modne przeszklenia, które optycznie powiększą wnętrze i zapewnią stały dostęp do naturalnego światła.

Ponadto gotowe projekty małych domów o powierzchni od 100 do 150 m² nadążają za obecnymi trendami, jak jedno- a nawet dwustanowiskowy garaż. Połączony z bryłą naszego domu nie tylko świetnie się prezentuje, ale również umożliwia komfortowe korzystanie z samochodu i jego ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Dużym atutem domów połączonych z garażem jest możliwość ustawienia ich stosunkowo blisko ulicy, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń z tyłu naszego domu, którą możemy wykorzystać na stworzenie pięknego ogrodu, w którym będziemy spędzać wolny czas z rodziną czy bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci, gdzie będą mogły bawić się z dala od ruchu ulicznego.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *