Projektujemy funkcjonalną łazienkę / wyposażenie łazienki

Łazienka ma być przede wszystkim wygodna i praktyczna. Nie oznacza to jednak, że nie może być modna i estetyczna. Przedstawiamy najlepsze pomysły na to, by tego rodzaju przestrzeń była w pełni komfortowa w użytkowaniu, ale także zgodna z najnowszymi trendami. Sprawdź już teraz.

Podział na strefy

Łazienka bez względu na swój metraż powinna mieć jasno wydzielone strefy. Pierwsza to część kąpielowa i tutaj do wyboru mamy wygodną wannę, w której można się relaksować albo kabinę prysznicową, w której odbyć można szybką, orzeźwiającą kąpiel. Nowoczesne rozwiązania zakładają także możliwość zamontowania wanny z dodatkową funkcją prysznica. Na jej oparciu montowana jest szyba ochronna, która zabezpiecza przed zalaniem łazienki. Można wtedy korzystać nie tylko ze słuchawki prysznicowej, ale również deszczownicy montowanej w suficie.

Kolejna strefa to miejsce do przechowywania wszelkich akcesoriów. Wyposażenie łazienki zakłada przecież trzymanie w niej nie tylko kosmetyków czy płynów myjących, ale również środków czystościowych do utrzymania porządku w całym domu. Warto zainwestować więc w szafki wiszące, szafki we wnękach czy funkcjonalne szuflady. Najczęściej takie wyposażenie łazienki montuje się w jej górnych partiach – nad umywalką, pralką czy toaletą, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca.

Odpowiednie wyposażenie łazienki

Warto stawiać na jakość. Chodzi tu przede wszystkim o armaturę, która jest montowana nierzadko w ścianach, ma więc przetrwać wiele lat, ale również meble łazienkowe. Takie wyposażenie łazienki ma być odporne na korozje spowodowane wodą czy wilgocią.

Stawiając na nowoczesne rozwiązania, warto inwestować w szafki z tzw. cichym domykiem oraz te na „klik”, w łazienkach o wiele rzadziej montuje się meble z tradycyjnymi uchwytami. Wybierając odpowiedni kolor i fakturę, najczęściej nabywane są meble białe oraz te na wysoki połysk. Nie widać na nich brudu, nie osadza się też kamień. Gładka, wręcz śliska powłoka jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Praktyczność w zgodzie z estetyką

Dzisiaj oprócz funkcjonalności ważna jest też estetyka. Projektanci potwierdzają jednak, że spokojnie można te dwa walory ze sobą łączyć. W sklepach znajdziemy ogromny wybór wyposażenia łazienek w różnym stylu oraz kolorystyce. W trendach są nadal przestrzenie minimalistyczne, utrzymane w stylu skandynawskim. Modny staje się znowu styl romantyczny. Wyposażenie łazienek może być też w pełni eklektyczne, a więc takie, które łączy ze sobą wiele trendów.

Pamiętajmy jednak o tym, by łazienka była zawsze schludna i jednak praktyczna. Ponadczasowa biel sprawdza się w jej przypadku idealnie, bo przecież można ożywiać ją mnogością dodatków. Ponieważ jest to przestrzeń, której raczej nie zmieniamy sezonowo, to warto wybierać uniwersalne rozwiązania, które można zmieniać przy minimalnych inwestycjach. Stawiajmy przede wszystkim na jakość, rezygnujmy zaś z czasowych rozwiązań.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *