Informacje Inne

Przy wyborze mieszkania, zwróć na to uwagę

Przed zakupem

Jako potencjalny kupiec nieruchomości Lubin http://www.nieruchomoscilubin.com/, warto zwracać uwagę na każdy szczegół. Nie tylko wygląd projektu budynku, czy metraż mieszkania ma znaczenie. Przed laikami w zakresie budownictwa stoi ogromne wyzwanie – należy znać się na wszystkim. Dzięki obecności Internetu, dokładne zorientowanie się w kupowanym obiekcie jest możliwe.

Warto wiedzieć, że istnieje kilka sposobów skutecznego odprowadzania ścieków, jednak najpopularniejsza jest oczyszczalnia miejska. Być może dlatego, że jest najmniej skomplikowana, a co za tym idzie, opłacalna i mniej awaryjna. Nie oznacza to jednak, że oczyszczalnia miejska jest niezniszczalna. Zdarza się, że ulega usterkom poprzez… nieprawidłowe nawyki mieszkańców.

Z tego względu warto kupić nowe mieszkanie, które nie było wcześniej użytkowane i nie kryje usterek, z którymi później jako właściciel musiałbyś mieć do czynienia. Jednak należy przyznać, że mieszkania używane, często oddawane w doskonałym stanie, są dużo tańsze. Właśnie dlatego warto zapytać zarządcę, jakiego typu problemy mieli poprzedni mieszkańcy i czy system odprowadzania ścieków działał właściwie. Jeśli przez wiele lat od wybudowania nieruchomości, nie działo się nic niepokojącego, możemy na poważnie przeanalizować zakup.

Nie ma co ukrywać, w przypadku nowego budownictwa, dochodzi czasem do zaniedbań ze strony ekipy budowlanej. Kilka lat od powstania nowoczesnego osiedla można już spotkać się z pierwszymi poważnymi awariami.

Po zakupie

A co jeśli zakupisz mieszkanie i sam staniesz się problematycznym użytkownikiem? Jeśli okaże się, że wina dotycząca usterki na osiedlu leży po stronie mieszkańców, to oni ponoszą koszty wyrządzonych strat. Jeśli problem jest ewidentnie zlokalizowany w Twoim lokalu, prawdopodobnie będziesz musiał liczyć się z koniecznością wniesienia pełnej opłaty za naprawę. Jeśli jednak awaria była spowodowana nieprawidłowymi nawykami większej grupy ludzi, pieniądze zostaną odprowadzone ze składek wspólnoty mieszkaniowej. W przypadku winy poniesionej przez producenta systemu lub firmę wykonawczą, koszty powinny leżeć po ich stronie.

Pytaj, dociekaj, interesuj się wszystkimi detalami swojego nowego mieszkania. Dzięki temu w przyszłości możesz uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek.