Przytulniejsze mieszkanie w bloku? To bardzo proste!

photo-1414124488080-0188dcbb8834Wiele osób marzy o spokojnych, zimowych wieczorach spędzonych przy kominku, z kubkiem ulubionej herbaty. Nie wszyscy jednak to marzenie spełnić mogą, bowiem warunki w blokach mieszkalnych rzadko pozwalają na zainstalowanie w mieszkaniu typowego kominka. Producenci wychodzą jednak na przeciw potrzebom klientów i proponują rozwiązania alternatywne. 

Elektryczna alternatywa

Jeżeli posiadasz ogrzewanie gazowe lub mieszkanie docieplane jest z ciepłowni, zwykle nie ma możliwości zainstalowania jakiegokolwiek pieca, w którym można zapalić prawdziwy ogień. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się więc piecyk elektryczny, który wyświetla wizualizacje ognia. Dodatkowo imituje również dźwięki, jakie wydaje palące się drewno w prawdziwym kominku. Jest to kominek wolnostojący, który po podłączeniu do sieci dogrzeje mieszkanie. Gdy jest wyłączony przypomina niewielki telewizor, jednak po włączeniu wygląda jak zwyczajny kominek! Do jego największych zalet należy zaliczyć przede wszystkim brak obowiązku rozpalania i pilnowania ognia oraz… czystość. Nie mamy bowiem w tym przypadku do czynienia z wypadającymi z pieca sadzami czy brudem powodowanym przez kruszący się opał. 

Niezwykle stylowe piece wolnostojące

Wiele mieszkań wciąż ogrzewa się za pomocą centralnego ogrzewania. W przypadku bloków mieszkalnych istnieje konieczność zainstalowania pieca w mieszkaniu, często w kuchni. Zwykłe piece szamotowe Poznań czy piece nadmuchowe na ogół nie wyróżniają się estetycznym wyglądem. W dodatku szybko się brudzą i zwyczajnie psują wystrój kuchni. W takim przypadku ciekawym rozwiązaniem jest piec żeliwny Poznań, który jest nie tylko wyjątkowo wydajny, ale także piękne wygląda. Szeroki wybór wzorów i kolorów powoduje, że każdy znajdzie wyjątkowy piec, który idealnie będzie pasował do danego pomieszczenia. Na przykład piecyk żeliwny EKONOMIK LUX 7kW dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych, posiada klasyczny wygląd oraz szybę wykonaną z japońskiego szkła odpornego na wysokie temperatury, dzięki której możemy cieszyć się zarówno zwykłym, wydajnym piecem, jak i kominkiem. Dodatkowo posiada jedną płytę grzewczą, pojemną półkę na opał oraz wyjmowany popielnik, który ułatwia czyszczenie. Innym wyborem może być też stalowy kominek wolnostojący, który kupicie np. w WerBike w Poznaniu. 

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *