Informacje Technologie

Samsung wprowadza innowacyjne technologie prania

samsung-eco-bubble-mat-pras-640
Postęp technologiczny wpływa na każdy aspekt naszego życia. Innowacyjne rozwiązania zmieniają sposoby, w jakich się komunikujemy, wprowadzają nową jakość w rozrywce i nauce. W ostatnim czasie ogromnemu przeobrażeniu uległo też prowadzenie gospodarstwa domowego. Dzięki nowym technologiom wprowadzonym m. in. przez Samsung, pranie ubrań nabrało zupełnie nowego wymiaru.

Standardowe funkcje i technologie stosowane w pralkach są niewystarczające dla wymagającego konsumenta. Coraz więcej klientów poszukuje innowacyjnych urządzeń AGD, które traktują jako inwestycję podnosząca komfort życia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, producenci sprzętu AGD wprowadzają w swoich produktach nowoczesne rozwiązania, dzięki którym pranie ubrań nabrało zupełnie nowego wymiaru. Warto przyjrzeć się nowym technologiom zaprezentowanym przez Samsung, takim jak Eco Bubble, Super Speed i Bubble Soak. Każde z nich ma na celu zapewnienie konsumentom osiągnięcie nieskazitelnie czystego prania.

Miliony bąbelków
Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań stosowanych w pralkach, m. in. w linii Samsung Crystal Blue WW6000 jest technologia Eco Bubble. Zasada działania jest stosunkowo prosta – wytwarzane są bąbelki z powietrza, wody i detergentu. Takie rozwiązanie wspomaga działanie środków czyszczących, ułatwiając ich wnikanie w zabrudzoną tkaninę, a w efekcie dając perfekcyjną czystość. Rozwiązanie zastosowane w technologii aktywnej piany sprawia dodatkowo, że piana spieniania jest nie tylko na początku prania, ale także w trakcie trwania całego cyklu, dzięki czemu usuwanie plam jest jeszcze bardziej efektywne. Ponadto, technologia sprawdza się również w niskich temperaturach. Dzięki temu pralka zużywa znacznie mniej energii elektrycznej, a niska temperatura chroni tkaniny przed niszczeniem.

Pranie zanurzone w bąbelkach
Kawa, wino, herbata czy makijaż. To jedne z najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń, uparcie widoczne na tkaninach nawet po wielokrotnym czyszczeniu. W celu rozwiązania tego typu problemów wprowadzono wydłużony cykl prania w skład którego wchodzi namaczanie w pianie. Wybierając ten tryb, pranie zostaje pochłonięte przez bąbelki na dłuższy okres, dzięki czemu detergent łatwiej rozpuszcza uciążliwe plamy. Użytkownik może wybrać jeden z czterech różnych cykli – Bawełna, Syntetyczne, Dżinsy / Dziecięce. Czas prania zostaje wydłużony o pół godziny, ale pozbycie się plamy po kawie z ulubionej koszuli jest tego warte.

Zawrotna szybkość
Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym w urządzeniach Crystal Blue jest błyskawiczne pranie dostępne w programie Super Szybkim, skracające czas całej operacji do 59 minut. Prędkość wirowania została podwyższona, co znacznie ogranicza czas trwania całego procesu. Dodatkowo, w trakcie namaczania pranie zraszane jest nie tylko od dołu, ale również od góry – dzięki czemu wzrasta efektywność wnikania detergentu. Górny zraszacz pracuje również podczas płukania, przez co trwa ono krócej. Połączenie tych dwóch elementów gwarantuje pranie szybkie, dobrze odwirowane i nieskazitelnie czyste.

Nowe technologie zastosowane m. in. w pralkach linii Crystal Blue znacznie ułatwią pranie ubrań, a dodatkowo – pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną. Mają szansę wyznaczyć nowe standardy w prowadzeniu gospodarstwa domowego i odciążyć zapracowanych konsumentów.

Dodaj komentarz