Inne Materiały Remonty

Skieruj swoje światło na rozrywkę – oświetlenie kącika zabaw dla mężczyzn

motorbike-407186_1280Pod hasłem rozrywka kryje się wiele sposobów spędzania wolnego czasu. Dla jednych najbardziej efektywną formą odpoczynku jest sport, dla innych oglądanie meczu przed telewizorem. Każdy mężczyzna doskonale wie, co dla niego jest ważne. Ale czy wie jak odpowiednio naświetlić swój punkt widzenia?

Lampy nad stołem bilardowym

Półmrok pokoju rozrywki wprowadza w odpowiedni nastrój. Jednak stół bilardowy nie może być owiany cieniem tajemnicy. Do prawidłowego oświetlenia potrzebna jest obszerna lampa, która w pełni oświetli pole gry. Abażur umieszczony nad stołem bilardowym zniweluje wszystkie załamania światła, które niekorzystnie wpływają na przebieg rozgrywki. Producenci oferują różne rozwiązania. Część lamp kieruje światło jedynie na stół, inne rozpraszają je na całe pomieszczenie. Wzory i kolory zadowolą nawet najbardziej wymagających projektantów wnętrz.

Garaż z paletą narzędzi

Oświetlenie tej części domu zazwyczaj mocno różni się od rozwiązań zastosowanych w mieszkaniu. Wybierając lampy garażowe, stawia się na proste i ekonomiczne rozwiązania. Oprawy świetlówkowe LED sprawdzają się w tej roli bardzo dobrze. Jeżeli garaż jest miejscem, w którym tylko przechowujemy samochód możemy zastosować słabsze oświetlenie. Typ majsterkowicza powinien zainwestować w dodatkowe źródła światła, aby efekty jego pasji były dobrze widoczne. Patentem na bezproblemową pracę pod maską samochodu jest zawieszenie lamp na ścianach bocznych, w połowie ich wysokości. Kiedy garaż służy celom artystycznym i powstają tam dzieła malarskie lub rzeźbiarskie wydobycie pełni barw i kształtów bardzo ułatwia pracę. Poleca się wtedy wykorzystanie bardziej rozbudowanych systemów szynowych. Możliwości zmian pozycji i rozmieszczenia lamp oferuje elastyczność, jakiej nie daje żaden inny system oświetleniowy.

Telewizor i gadżety

Kiedy spędzamy długie godziny przed telewizorem warto zabezpieczyć wzrok. Niezależnie czy oglądamy mecz ulubionej drużyny, czy gramy w dobrą strzelankę – oczy męczą się, a poziom koncentracji spada. Aby zmniejszyć odczucie dyskomfortu poleca się montaż różnego rodzaju oświetlenia za telewizorem lub w jego pobliżu. Wykorzystując płaski kineskop, można pokusić się o umieszczenia na jego tylnej części obudowy taśmy LED, która wywoła trójwymiarowy efekt. Umieszczone po obu stronach telewizora lampy o przytłumionym świetle pozytywnie wpłyną na komfort grania. Dzięki takiemu rozwiązaniu długie godziny spędzone przy ekranie będą w pełni zaspokajać potrzebę wypoczynku.

Dodaj komentarz