Inne Materiały Polecane

Soudaseal 270 HS na EXPO 2015 w Mediolanie

expo
EXPO to, bez wątpienia, najbardziej prestiżowe wydarzenie wystawiennicze na świecie. Organizowana w tym roku w Mediolanie Światowa Wystawa potrwa do 31 października. Przez ten czas międzynarodową wizytówką naszego kraju będzie Pawilon Polski, którego elewacja i elementy drewniane klejone są przy pomocy Soudaseal 270 HS.

W tym roku Wystawa odbywa się pod hasłem „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Swój udział w wydarzeniu bierze 147 państw. Organizatorzy przewidują, że EXPO 2015 odwiedzi nawet 20 mln. uczestników.

O Polskim Pawilonie

Pawilon Polski to czwarty co do wielkości pawilon wśród wszystkich prezentowanych na Wystawie w Mediolanie. Jego ażurowa konstrukcja przypomina drewniane skrzynki na jabłka. Jak zaznaczają twórcy Pawilonu, projekt wykorzystuje tradycje polskiego sektora rolno-spożywczego, budząc skojarzenia z owocami, które są jednym z głównych towarów eksportowych polskiego rolnictwa. Do połączenia poszczególnych elementów konstrukcji wykorzystano klej marki Soudal – Soudaseal 270 HS.

Dlaczego Soudaseal 270 HS?

Soudaseal 270 HS to jednoskładnikowy, trwale elastyczny klej o wysokiej sile spajania na bazie MS Polymer®. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości podłoży w budownictwie i przemyśle. Szybko osiąga wysoką wytrzymałość końcową. Jest również odporny na działanie warunków atmosferycznych i promieniowania UV. Użycie Soudaseal 270 HS przy budowie Polskiego Pawilonu w Mediolanie wiązało się przede wszystkim z faktem, że jest to klej elastycznie łączący drewno – podstawowy budulec instalacji.

Dodaj komentarz