Polecane Remonty

Styl myśliwski niekoniecznie dla myśliwego?

photo-1491249291484-b70e6c03fbecSpecyficzny wystrój wnętrza, inspirowany polowaniami, może dodać charakteru letniemu domkowi, nie tylko dla wielbicieli myślistwa. Możemy wtedy zastosować we wnętrzu elementy stylu dworkowego, z dużą ilością drewna, stylowych mebli i akcentów myśliwskich w postaci  umiejętnie dobranych dodatków.

Jakie meble wybrać?

W zależności od tego, czy zdecydujemy się na bardziej tradycyjną formę aranżacji wnętrz, gdzie kluczowym elementem będą wyeksponowane trofea oraz odpowiednie meble do salonu myśliwskiego, czy też wersję alternatywną, gdzie pokusimy się o elementy typu snycerskiego, nawiązujące do rzemiosła, takich też mebli i dodatków musimy szukać na rynku.

Możemy czerpać z bogatej wersji  dębowych mebli neorenesansowych z płaskorzeźbami ze scenami z polowania. Możemy je umiejętnie, poprzez odpowiednią renowację, dostosować do naszej polskiej tradycji.

Dodatki elementem stylu

W tej wersji aranżacji, zamiast trofeów myśliwskich, na ścianach  powiesimy elementy uzbrojenia – np. dwie pary skrzyżowanych strzelb (przewierconych lub atrap). W centralnym miejscu wyeksponujemy obraz o stosownej tematyce, np. pejzaż ze zwierzyną łowną (jelenie, sarny, dziki, bażanty), tudzież piękny zegar z poroża https://antlabo.pl/pl/c/Zegary/25 albo grupę grafik przedstawiających dzikie zwierzęta. Wystroju wnętrza dopełnią drobiazgi takie jakie kryształowe kafarki, szklanki i kieliszki z grawerowanymi motywami myśliwskimi.

Bardzo ciekawie, wśród dodatków prezentują się zegary. Np. wiszący zegar grawerowany wykonany w łopacie łosia metodą głębokiego grawerunku, gdzie mamy scenę przedstawiającą kozła z sarną i cielakiem. Albo wykonany tą samą metodą wiszący zegar z grawerunkiem w łopacie łosia, ze sceną przedstawiającą wędrującego łosia i klępę. Inną metodą, tzw. płytkiego grawerunku, wykonany ręcznie będzie wiszący zegar na łopacie łosia, przedstawiający Św. Huberta.

Każdy z tych dodatków z pewnością będzie się dobrze prezentował we wnętrzu czysto myśliwskim, jak i tym w stylu dworkowym, gdzie będzie współgrał z zabytkowymi meblami, czystą bielą ścian i elementów drewnianych.

Dodaj komentarz