Materiały Remonty

Super ciepłe szyby

cieple
Jednym z najważniejszych elementów okien, które wpływają na komfort cieplny, estetykę oraz ilość światła we wnętrzu, są szyby. Produktem gwarantującym wszystkie najwyższe parametry i najlepszy stosunek ceny do jakości są okna MS evolution [pasywne], wyposażone w szybę SUPERtermo 0,5W/m2K i ciepłą ramkę CHROMATECH ultra.

Współczynnik przenikania ciepła przez szyby Ug to główny parametr, opisujący termoizolacyjność okna. Im jest on niższy, tym szyba lepiej izoluje i zapewnia mniejsze straty energii. Obecnie najczęściej spotykanym rozwiązaniem na rynku polskim są wkłady trzyszybowe o współczynnikach 0,6 i 0,7W/m2K oraz wkłady dwuszybowe 1,0W/m2K. W oknach MS evolution [pasywnych] standardem jest stosowanie szyb SUPERtermo 0,5W/m²K wykonanych z trzech tafli szkła rozdzielonych ciepłą ramką dystansową CHROMATECH ultra. Nawet w porównaniu do technologii zapewniających współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,6 W/m2K widać, że produkt firmy MS więcej niż OKNA jest aż o 20% lepszy!

Doskonałe parametry

W oknach MS evolution [pasywnych], wyposażonych w szybę SUPERtermo, skrajne tafle szkła zostały pokryte specjalną, niskoemisyjną powłoką. W celu dodatkowego zredukowania strat ciepła, przestrzenie pomiędzy szybami wypełniono gazem szlachetnym – argonem. Jako ramkę dystansową zastosowano kolorową, ciepłą ramkę międzyszybową CHROMATECH ultra, która w tym systemie osiąga współczynnik Ψ(psi) = 0,035W/mK. Wykonano ją ze stali szlachetnej i kolorowego poliwęglanu, co znacząco poprawiło parametry termiczne, przedłużyło trwałość całego zespolenia oraz zapewniło unikalną estetykę. CHROMATECH ultra, montowany w stolarce otworowej firmy MS więcej niż OKNA, zapobiega kondensacji pary wodnej na krawędzi szyby i w efekcie chroni przed powstawaniem groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów na krawędziach okien. Ramka dostępna jest w 6 kolorach palety RAL.

Więcej światła

W szybach SUPERtermo stosowanych w oknach MS evolution [pasywnych] użyto szkła termo-float ExtraClear o jaśniejszej powłoce niskoemisyjnej ClimaGuard Premium2. Zastosowanie nowej, jaśniejszej powłoki w szybach SUPERtermo 0,5W/m2K pozwoliło na uzyskanie parametru g=53% dla pakietów szybowych o grubości szkła 4 mm przy L=74%, podczas gdy najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku oferują współczynnik g na poziomie ok. 49% przy L=71%.

Okno MS evolution [pasywne] z szybą SUPERtermo 0,5W/m²K i ciepłą, kolorową ramką CHROMATECH ultra to „prawdopodobnie najcieplejsze okno w Europie”. Produkt firmy MS więcej niż OKNA charakteryzuje się jednocześnie najlepszym stosunkiem ceny do jakości wśród pasywnej stolarki otworowej produkowanej seryjnie, a jego ekstremalnie wysokie parametry potwierdza certyfikat niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej ift Resenheim. Warto również pamiętać, że szyba SUPERtermo 0,5W/m²K, to standardowe wyposażenie większości produktów MS więcej niż OKNA.

Dodaj komentarz