Tanie pokrycia dachowe

Wybór oraz montaż pokrycia dachowego to kosztowna inwestycja. Nie możemy pozostawiać jej przypadkowi. W grę wchodzi nie tylko bezpieczeństwo domu, ale i trwałość konstrukcji, która w przyszłości przedłoży się na ograniczenie kosztów z tytułu napraw, konserwacji lub wymiany jakichś części dachu. By wybór blachy na dach był łatwiejszy, stworzyliśmy ten poradnik, z którego dowiesz się, jak tanio kupić poszycie, ale nie kosztem jego jakości.

Zanim zdecydujesz się na zakup materiałów na dach, musisz ustalić, czy będzie to pokrycie płaskie, jednospadowe, czy kopertowe. W przypadku standardowego dachu jednospadowego idealna będzie blachodachówka modułowa. Jest ona łatwa w instalacji oraz stosunkowo tania. A jakie jeszcze tworzywo będzie odpowiednie do położenia na dach? Jest to zależne również od rodzaju więźby dachowej oraz szkieletu. Dlaczego? To, jak mocna i jak zbudowana jest konstrukcja, wpływa na wybór substratu na pokrycie. Każdy materiał na dach różni się od siebie, chociażby masą, więc wybieramy taki, który nadto nie obciąży fundamentów poszycia.

Pokrycia dachowe dla oszczędnych

Najtańsza i zarówna najszybsza w montażu będzie oczywiście blacha trapezowa. Wyróżnia się przede wszystkim szerokim wyborem rozmiarów, więc nie trzeba jej docinać. Poza tym jej instalacja jest na tyle prosta, że nie musisz wynajmować specjalnej ekipy. Jedyny minus tego poszycia to wygląd. Nie nada się ono na nowoczesne lub eleganckie domy. Za to dobrze prezentuje się na budynkach, którego elewacja jest pokryta drewnem.

Blachodachówka bez tajemnic

Kolejny przystępny cenowo materiał na dach to oczywiście blachodachówka. W wypadku tej blachy, mamy szerokie pole do popisu, gdyż pasuje ona do praktycznie każdego rodzaju zabudowy mieszkalnej. Szczególnie dobrze, wygląda na dachach dwuspadowych i kopertowych. Nie sposób pominąć również faktu, iż ten typ poszycia jest dostępny w kilkudziesięciu wariantach kolorystycznych. Wentylacja i konserwacja blachodachówki jest również prosta. Ta blachodachówka  http://glinmet.pl/ z całą pewnością spełni twoje oczekiwania.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *