Materiały Polecane Przemysłowe Remonty

Termoizolacja budynków, czyli dom energooszczędny

Termoizolacja budynku często kojarzy nam się z jego ociepleniem, jest to jednak tylko część prawdy. W rzeczywistości chodzi tu o zabezpieczenie ścian danego obiektu w taki sposób, by zimą nie uciekało z niego ciepło, a latem nadmiernie się nie nagrzewał.

Termoizolacja – po co?

Docieplić dom warto z kilku powodów. Na pierwszym miejscu trzeba wymienić względy ekonomiczne. Wykończony w ten sposób budynek w znacznie mniejszym stopniu oddaje ciepło na zewnątrz, dzięki czemu domownicy mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Latem z kolei rzadziej sięgniemy po klimatyzację, ponieważ nasze mieszkanie nie nagrzeje się w tak znacznym stopniu, jak miałoby to miejsce w budynku bez termoizolacji. Za docieplaniem obiektów przemawiają także względy ekologiczne. Mniejsze zużycie energii na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń oznacza niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jeśli interesuje Cię docieplenie budynków Częstochowa warto dowiedzieć się więcej o przeznaczonych do tego materiałach.

Docieplenie budynków od zewnątrz

Przeprowadzając termomodernizację obiektów, zwykle ocieplamy je od strony zewnętrznej. Najbardziej popularnymi materiałami wykorzystywanymi do tego celu są wełna mineralna i styropian. Oba te produkty mają podobne właściwości izolujące. Styropian jest jednak tańszy i łatwiejszy w montażu. Wybierając ten rodzaj materiału, warto zwrócić uwagę na dwa parametry: jego grubość oraz współczynnik przenikania ciepła lambda – im niższa jest jego wartość, tym styropian lepiej izoluje przed utratą ciepła lub przegrzaniem pomieszczeń.

Sucha zabudowa

Budynki można także docieplać od środka. Dobrze nadają się do tego celu elementy suchej zabudowy, czyli konstrukcja z metalowych profili obłożonych płytami kartonowo-gipsowymi i wypełniona wełną mineralną. Sucha zabudowa ma także właściwości wytłumiające dźwięki. Świetnie nadaje się zarówno do wyciszenia pomieszczeń w domu, jak i stworzenia przestrzeni wymagających odpowiedniej akustyki w biurze. Wykorzystując elementy suchej zabudowy, można dowolnie aranżować przestrzeń, dostawiając ścianki. Daje ona także możliwość odnawiania pomieszczeń, np. zasłonięcia popękanego sufitu czy wyrównania ścian. Dzięki tym systemom w prosty i ciekawy sposób wykończymy niemal każde wnętrze. Więcej o usługach w zakresie wykończeń wnętrz w systemach zabudowy gipsowo-kartonowej znajdziesz na: https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz