Zakup własnego domu

Kupno domu czy mieszkania to bardzo poważna decyzja i bardzo duża inwestycja. Najczęściej trzeba wziąć kredyt, dlatego należy dobrze przemyśleć, czego oczekujemy od naszych własnych czterech kątów.

Rynek nieruchomości to bardzo prężnie rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki. Na rynku tym możemy nabyć dom czy mieszkanie nowe, jak i pochodzące z rynku wtórnego. Czym kierować się przy wyborze?

Co należy uwzględnić przy zakupie domu?

Jednym z najważniejszych elementów jest lokalizacja. To jak daleko będziemy dojeżdżać do pracy, a dzieci do szkoły czy inne zajęcia, ma bardzo duże znaczenie przy zakupie domu. Nie zawsze będziemy mogli przemieszczać się własnym samochodem, dlatego dostęp do komunikacji miejskiej to kolejny ważny aspekt. Warto również zwrócić uwagę na otoczenie. Czy miejsce, w którym zamierzamy zamieszkać spełnia nasze oczekiwania. Jeśli jesteśmy zwolennikami miejskiego gwaru, dom w pobliżu ruchliwej drogi nie będzie problemem. Jeśli jednak wolimy spokój i ciszę, warto pomyśleć o czymś z dala od miejskiego zgiełku. Bardzo ważnym elementem jest również zapewnienie bezpieczeństwa sobie i rodzinie. Dobrze więc, aby dom znajdował się w bezpiecznej okolicy, która pozwoli na odpoczynek i relaks. W końcu nasz dom to nasze miejsce na ziemi i nasz azyl.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Kupując dom na rynku wtórnym, możemy (choć niekoniecznie) natknąć się na ukryte wady naszego wymarzonego domu. Cieknący dach, wady instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej to problemy, które ujawniają się dopiero w trakcie użytkowania. W takiej sytuacji koszty napraw i remontów mogą znacznie przekroczyć nasze możliwości, a dom naszych marzeń szybko może się stać naszym przekleństwem. Warto więc rozważyć zakup nowego domu, który takich niespodzianek nam nie zaoferuje. Szeregowce Częstochowa to całkiem nowe osiedle, które, znajdując się blisko centrum, oferuje jednocześnie ciszę i spokój. Łatwy dojazd do centrum miasta, nowoczesny plac zabaw dla dzieci, bezpieczeństwo, dużo miejsc parkingowych to tylko nieliczne z zalet, jakie posiada zakup domu właśnie tutaj. Mieszkanie w miejscu o takim typie zabudowy pozwala na poczucie własnego komfortu i przestrzeni, pomimo bliskości sąsiadów. Więcej informacji można uzyskać tutaj: http://osiedlezielonezacisze.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *