Zalety lodówek wolnostojących

foodiesfeed.com_vegetables-in-a-fridgeDostępnie obecnie na rynku lodówki dzielą się na dwie kategorie: wolnostojące oraz przeznaczone do zabudowy. Każda z tych kategorii ma swoje niewątpliwe zalety, które warto poznać przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu wybranego modelu. W tym poradniku skupimy się na zaletach, jakie daje zakup lodówki wolnostojącej.

Lodówka wolnostojąca, czyli stawiaj, gdzie chcesz!

Jak sama nazwa wskazuje, lodówka wolnostojąca może zostać ustawiona dosłownie wszędzie i nic jej nie ogranicza. Dlatego kupując taki model nie musimy myśleć o wkomponowaniu go w zabudowę, dopasowaniu pod względem wysokości czy skomponowaniu z resztą sprzętu AGD i mebli kuchennych. Nie ogranicza nas nawet długość kabla zasilania – jeśli będzie on za krótki, aby dosięgnąć gniazdka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z przedłużacza. Możliwość postawienia gdziekolwiek to również bardzo duży plus w przypadku remontowanie lub odświeżania kuchni lub/i zmiany jej aranżacji. W przeciwieństwie do lodówki do zabudowy, lodówkę wolnostojącą (jak np. POLAR POB 7001 W) wystarczy tylko przesunąć na nowe miejsce i gotowe. To dobre rozwiązanie również w przypadku osób, które planują przeprowadzkę w bliższej lub dalszej przyszłości –lodówkę można zabrać ze sobą do nowego mieszkania. W przypadku lodówki zabudowanej trzeba przenosić cała zabudowę.

Szeroki wybór pojemności i wariantów

Lodówki wolnostojące dostępne są w znacznie szerszym wyborze wariantów pojemnościowych oraz kombinacji niż modele przeznaczone pod zabudowę. Można zdecydować się na lodówki z zamrażalnikiem lub bez niego, a także wybrać model mający określone pojemności jednego i drugiego elementu. Ponieważ lodówki wolnostojącej nic nie ogranicza pod względem wysokości, może mieć znacznie większą pojemność chłodziarki i zamrażarki, niż lodówka przeznaczona do zabudowy. Łatwiej również dobrać odpowiednią pod względem kolorystycznym, aby pasowała do aranżacji kuchni. Ponadto dostępne są również modele wolnostojące, mające np. dwoje drzwi, otwieranie w lewo lub prawo, itp., dzięki czemu łatwiej znaleźć swoją wymarzoną.

Łatwiejsza naprawa

Chociaż nowoczesne lodówki psują się rzadko, to jednak od czasu do czasu awaria może się przytrafić, a wówczas wezwanemu fachowcowi łatwiej będzie dostać się do mechanizmów skrytych w tylnej części lodówki wolnostojącej. W przypadku lodówki zabudowanej naprawa jest znacznie utrudniona, a w najgorszym przypadku niezbędne będzie wyjęcie lodówki z zabudowy, co wiąże się z dodatkową pracą, a nawet koniecznością demontażu, a następnie jej ponownym montażem fragmentu zabudowy. Może się to także wiązać z dodatkowymi kosztami.

Zwolennicy lodówek do zabudowy uważają, że łatwiej dopasować je do aranżacji kuchni. Jest to jednak również łatwe w przypadku lodówek wolnostojących, które także dostępne są w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Takie modele jak AMICA FK338.6GBF czy SAMSUNG RB31FSRNDSS mają interesujący design, umożliwiający ich estetyczne wkomponowanie w kuchnie o różnych aranżacjach.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *