Technologie

Zapisz się na kurs na podesty ruchome i zyskaj przyszłościowy zawód

Operatorzy podestów ruchomych to dobrze opłacani specjaliści, którzy bez trudu znajdą pracę w każdym większym mieście w Polsce – zarówno w branży budowlanej, jak i przemysłowej, transportowej czy usługowej. Zapisz się na kurs na podesty ruchome i zyskaj przyszłościowy, dobrze płatny i perspektywiczny zawód.

Praca od ręki – nawet powyżej 3 tys. zł na rękę

Dynamiczny rozwój sektora budowlanego, mnóstwo inwestycji oraz ekspansja sektora przemysłowego w Polsce powodują, że obecnie na rynku brakuje nawet 100 tys. wykwalifikowanych specjalistów i ekspertów – w tym operatorów podestów ruchomych oraz wielu innych dźwignic. Pracodawcy intensywnie poszukują pracowników, przez co oferują im coraz atrakcyjniejsze warunki pracy oraz wynagrodzenia. Poza tym pracowników przyciągają również wieloma benefitami pozapłacowymi.

Obecnie operatorzy podestów ruchomych mogą przebierać wśród ofert pracy w niemal każdym regionie Polski. Są również mile widziani w większości krajów Unii Europejskiej. W UE doświadczeni operatorzy zarabiają stawkę powyżej 50 € na godzinę!

Kurs na podesty ruchome – jak przebiega i dla kogo jest przeznaczony?

Chcąc zostać operatorem podestów ruchomych, najpierw należy zaliczyć egzamin państwowy składany przed państwową komisją powołaną przez lokalną jednostkę Urzędu Dozoru Technicznego. Aby odpowiednio praktycznie i teoretycznie przygotować się do egzaminu, warto odbyć kurs na podesty ruchome.

Na kurs może zapisać się każda osoba, która skończyła 18. rok życia oraz nie wykazuje przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku operatorskim. Zarówno szkolenie, jak i zawód operatora podestów ruchomych dostępny jest dla wszystkich osób – również tych, które nigdy nie miały doświadczenia z pracą na podobnym stanowisku.

Szkolenie operatora składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas tej pierwszej przyszły operator zaznajamiany jest z najnowszymi przepisami BHP, dozoru technicznego, zasadą działania i budową podestów ruchomych, a także z obowiązkami pracowniczymi i procedurami podczas pracy na tym stanowisku.

Część praktyczna sprowadza się do nauki bezpiecznego i wydajnego operowania podestem ruchomym. Kursy mogą być organizowane w trybie dziennym, zaocznym, wieczorowym, weekendowym, a nawet przyśpieszonym – wszystko zależy od preferencji i potrzeb grupy kursantów.

Po odbyciu szkolenia na podesty ruchome operator może podejść do egzaminu państwowego. Jego pozytywne zaliczenie skutkuje uzyskaniem terminowych uprawnień, które pozwalają na rozpoczęcie pracy operatora.

Dodaj komentarz