Zastosowanie posadzek żywicznych

Do niedawna posadzki żywiczne kojarzyły się przede wszystkim z obiektami użyteczności publicznej lub halami przemysłowymi. Od jakiegoś czasu są one coraz chętniej stosowane w domach i mieszkaniach.

Posadzka żywiczna – zalety

Dobrze wykonana posadzka żywiczna jest praktycznie niezniszczalna. Dlatego coraz częściej decydujemy się na nią w domach i mieszkaniach. Posadzki żywiczne charakteryzują się niebywałą wytrzymałością, idealną gładkością i szczelnością. Można je więc stosować zarówno w salonie, kuchni, przedpokoju czy łazience. Niewątpliwym atutem tego rodzaju posadzek jest brak łączeń i spoin, dzięki czemu podłoga wygląda schludnie i jest łatwa w pielęgnacji. Dodatkowo, w przypadku mniejszych powierzchni, powiększa wizualnie wnętrze. Należy również zaznaczyć, że posadzki żywiczne nadają się pod wodne ogrzewanie podłogowe.

Poza niewątpliwymi walorami ekonomicznymi, posadzki te tworzą niepowtarzalny design naszego wnętrza. Możemy zastosować posadzkę żywiczną o powierzchni błyszczącej, satynowej, matowej. Niemal nieograniczona gama barw pozwoli każdemu spełnić marzenia o wyjątkowej i niepowtarzalnej podłodze. Kolory można dowolnie łączyć, dzięki czemu uzyskany efekt będzie jedyny w swoim rodzaju. Na uwagę zasługują również coraz bardziej popularne posadzki żywiczne 3D.

Ogromną zaletą posadzek żywicznych jest to, że nie trzeba ich zrywać, kiedy już się znudzą. Bezpośrednio na podłoże żywiczne można położyć nowe wykończenie.

Posadzka żywiczna – rodzaje i zastosowania

  • Podłoga epoksydowa jest bardzo odporna. Była ona początkowo stosowana w garażach, magazynach, halach przemysłowych i innych obiektach użyteczności publicznej, dlatego będzie odpowiednia do kuchni i łazienki.
  • Podłoga poliuretanowa sprawdzi się w miejscach gdzie będzie poddana zmiennym temperaturom, działaniom promieni UV, zmiennej wilgotności. Polecana jest więc na tarasy, balkony i różnego rodzaju zadaszenia.

Posadzka żywiczna – wady

Posadzki żywiczne właściwie nie posiadają wad. Mogą one psuć się tylko w przypadku, gdy zostaną niepoprawnie położone. Warto zwrócić się więc do sprawdzonych producentów, np. https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *