Zwyżki, podesty czy podnośniki?

4390rt-256x300Niewykluczone, że niejednokrotnie dane było Wam słyszeć na temat zwyżek, podestów roboczych, czy podnośników. W takiej sytuacji nasuwa się pytanie, jakie mamy różnice między zwyżkami, podestami i podnośnikami? Być może dla niejednej osoby będzie to zaskoczenie, ale ogólnie rzecz biorąc, różnic po prostu nie ma. Można powiedzieć, że zwyżki Śląsk oraz podesty i podnośniki, są maszynami odpowiadającymi za tę samą funkcję. Dopiero kiedy spojrzymy na sprawę szczegółowo, sytuacja zaczyna się przedstawiać inaczej. Naturalnie dokonany wybór powinien stanowić odzwierciedlenie naszego problemu — nie sposób jednoznacznie powiedzieć, że najlepsze są zwyżki czy podesty lub podnośniki.

Biorąc pod uwagę to wszystko, co już zostało powiedziane, koniecznie musimy mieć świadomość tego, czego potrzebujemy — tylko tak wybierzemy dobry sprzęt. Weźmy sobie pod uwagę podnośniki teleskopowe — podnośniki te wysuwają się i składają jak teleskop. Można też dodać, że jest to jedno ramię, które może zostać wysunięte nad przeszkodę, a to ułatwi pracę. Mając taki podnośnik, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wymagane jest umieszczenie podestu w taki sposób, aby w linii prostej znajdował się dostęp do miejsca, w którym zależy nam na pracy.
Skoro mowa o podeście teleskopowym, warto wspomnieć na temat teleskopu łamanego — być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, na czym polega różnica między jednym a drugim podestem. Mówiąc wprost — różnica dotyczy tego, że jedno ramię w podeście teleskopowym zostało podzielone na segmenty. Takie ustawienie pozwala na to, aby podest znalazł się pod przeszkodą.

Już patrząc przez pryzmat tego, co zostało powiedziane, widać, że wybór odpowiedniej zwyżki nie jest prostą sprawą, a nie wspomnieliśmy o podnośnikach elektrycznych czy spalinowych. Poza tym nie sposób też ominąć temat podwozia, ale ten jest niewątpliwie prosty. W przypadku pracy na trudnym terenie należy zdecydować się na podnośnik gąsienicowy, a przy utwardzonym gruncie rozwiązaniem jest podnośnik kołowy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *