Materiały Przemysłowe Remonty

Blachodachówka dwumodułowa – nowość na rynku

Ostatnimi czasy na rynku budowlanym sporo się dzieje. Przede wszystkim powstają nowe rozwiązania, takie jak, np. zadaszenie z blachy z innowacyjnym sposobem wykonania i montażu. Dziś dowiesz się, jaka jest nowoczesna blachodachówka dwumodułowa i dlaczego warto ją wybrać, gdy zależy nam na trwałym i designerskim poszyciu.

Blachodachówka dwumodułowa – właściwości

W projekcie tego typu blachodachówki, wykorzystano nowoczesne rozwiązania designerskie i wykończeniowe. Dzięki temu, finalnie nie przypomina ona standardowego typu blachodachówki, a bardziej komponuje się ze stylem dachówki ceramicznej. Może to być szczególnie ważne dla osób, którym zależy, by zadaszenie wyglądało spójnie i nie przypominało popularnych pokryć z blachy. Blachodachówka dwumodułowa – jak sama nazwa wskazuje – posiada dwie części modułów, łączonych ze sobą. Szerokość efektywna jednego modułu tego materiału wynosi 1183. Możemy kupić ją w dwóch wariantach powłokowych – połyskujący herculit i matowy standardowy.

Modułowa czy dwumodułowa – którą wybrać?

Zanim zdecydujemy się na jakiś wariant, dobrze jest sprawdzić, który lepiej pasuje do stylu naszego domu. Jeśli budynek jest zaprojektowany w stylu klasycznym, lepiej zdecydować się na zwykłą blachodachówkę karpiówkę. Kiedy z kolei nasz dom jest nowoczesny, dwumodułowa będzie świetnie podkreślać jego styl i sprawi, że bryła budynku stanie się spójna.

Blachodachówka – rodzaje

Oczywiście, blachodachówka nie występuje jedynie w dwóch wariantach. Możemy dodatkowo wybrać ją ze względu na rodzaj i powłoki ochronne naniesione na materiał. Wyróżniamy więc blachodachówkę płaską, z posypką, karpiówkę i na rąbek. Każdy z tych typów materiału znajdzie swoje zastosowanie na różnych typach zabudowy. Przykładowo, karpiówka polecana jest na budynki historyczne i zabytkowe, ponieważ jest bardzo lekka i designem przypomina starodawne rodzaje zadaszenia. Z kolei blacha z posypką nada się na nowoczesne i designerskie domy. Bardzo dobrym zastępstwem dla blachodachówki może być blacha trapezowa.

Dodaj komentarz