Informacje Materiały Remonty

Płyty gipsowo-kartonowe w domu drewnianym

old-house-436484_640Zwolenników domów drewnianych sukcesywnie przybywa. Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w „naturalnym” budynku i wybiera budowę domu w systemie szkieletu drewnianego. Rozwiązanie takie ma wiele zalet.

Główną zaleta jest materiał – dom powstaje z naturalnych surowców, a także jest oszczędny pod względem zużycia energii – zużywa jej o wiele mniej niż dom murowany.

Krótki okres budowy do kolejna ważna cecha tych domów – doskonałe rozwiązanie dla osób, chcących szybko zrealizować inwestycję i wprowadzić się do swojego domu.

Łatwość przebudowy to następny argument za takim rozwiązaniem – dom bez problemu w przyszłości może zostać poddany rozbudowie i innym pracom modernizacyjnym.

Mała grubość ścian, które budowane są wewnątrz z płyt karton gips, zapewnia większą powierzchnię użytkową.

Jedną z obaw, jakie mają inwestorzy przed postawieniem domu z drewna, jest jego łatwopalność. Bowiem automatycznie drewno kojarzy się z materiałem, który w bardzo szybkim tempie może zostać pochłonięte przez pożar. Nic bardziej mylnego, bowiem taka konstrukcja może również zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów wykończeniowych, a także środków do impregnacji drewna. Firmy specjalizujące się w budowie takich konstrukcji doskonale wiedzą, że w tym wypadku muszą zostać zastosowane niepalne materiały izolacyjne, niepalne materiały elewacyjne oraz przeciwpożarowe płyty karton gips wewnątrz pomieszczeń. Warto o tym pamiętać i mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji z jakiego materiału zostanie postawiona nieruchomość.

Jeśli zdecydujemy się na dom z drewna warto jest zapoznać się z propozycjami projektów, jakimi dysponują firmy architektoniczne i budowlane. Szczególnie, kiedy nie mamy swojego wymarzonego domu. Wiele firm oferuje możliwość zwiedzenia domu modelowego. Wówczas naocznie można zweryfikować jak dany dom prezentuje się w rzeczywistości i jaka wielkość odpowiada nam najbardziej.

Dodaj komentarz