Komercyjne Technologie

Samsung odkrywa nową erę dźwięku

samsung
Samsung Electronics wprowadził na rynek europejski głośniki Wireless Audio 360 na kameralnym spotkaniu, które odbyło się w Victoria House w Londynie.

Wprowadzając na rynek nowe głośniki, Samsung kieruje je do osób które potrzebują więcej swobody w korzystaniu z urządzeń, stwarzając bardziej dynamiczne, przestrzenne wrażenia dźwiękowe. Nowoczesne laboratorium audio Samsung w Kalifornii pracowało nad stworzeniem innowacyjnych rozwiązań, czyli rodziną głośników Wireless Audio 360. Zapewnią one niepowtarzalne, w pełni przestrzenne, odczucia dźwiękowe dzięki zastosowaniu opatentowanej przez Samsung technologii przetwornika pierścieniowego.

Ta pionierska technologia pozwala na rozchodzenie się dźwięku w wielu kierunkach w całym pomieszczeniu. Dlatego bez względu na to, gdzie znajduje się użytkownik, będzie się on cieszył tym samym, świetnej jakości dźwiękiem. Muzyki można teraz słuchać w dowolnym miejscu dzięki modelom stacjonarnym i przenośnym, a także bezprzewodowemu połączeniu w oparciu o technologię, która zmienia sposób przekazywania dźwięku. Jest to rodzina głośników dla współczesnych fanów muzyki, którzy w doświadczeniach muzycznych oczekują swobody.

Na europejskiej prezentacji nowych produktów Samsung przedstawił również po raz pierwszy film zrealizowany, by odzwierciedlić koncepcję dźwięku 360° oraz technologię przetwornika pierścieniowego. „Eksperyment dźwięku 360°” został stworzony przez zespół artystyczny Artisan i wyprodukowany przez Little Dot Studios. Zachwycająca instalacja urzeczywistnia ideę pomieszczenia wypełnionego dźwiękiem z wykorzystaniem kolorów i światła. Instalacja stworzona do filmu wyreżyserowanego przez Rossa Cairnsa na podstawie ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Aidena Lavelle’a (mającego na swoim koncie między innymi współpracę z Gorillaz i Massive Attack) wykorzystuje promienie światła w celu wizualizacji ruchu oraz częstotliwości dźwięku w przestrzeni. Demonstruje w ten sposób dźwięk 360° pozwalający użytkownikom cieszyć się z najlepszych wrażeń muzycznych na rynku.

Łącząc żywy, wszechobecny dźwięk ze wspaniałym wyglądem i materiałami, nowy system Samsung zapewnia niedoścignione wrażenia przestrzennego dźwięku. Dostępne są dwa modele głośników – model stacjonarny R7 z głębszymi dźwiękami basowymi oraz model przenośny R6. Oba modele można bezproblemowo podłączyć do telewizora, soundbara czy urządzeń mobilnych, aby stworzyć świetny system dźwiękowy w domu.

Komentując wydarzenie, przedstawiciele zespołu Gorgon City stwierdzili: Korzystanie z głośników Wireless Audio 360 było fantastyczne – to był zupełnie inny koncert, a publiczność była cudowna. Jest to wspaniały zestaw dla osób, które kochają muzykę, i dlatego ogromnie cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w jego wprowadzeniu na rynek.

Dodaj komentarz