szalunki scienne
Inne

Szalunki ścienne. Dlaczego warto na nie postawić?

Szalunki ścienne to specjalne konstrukcje, dzięki którym ściany wznoszone są  szybko i dokładnie. Z tego powodu chętnie korzystają z nich nie tylko duże firmy budowlane, które zajmują się wznoszeniem budynków wielorodzinnych, biurowych czy przemysłowych, ale także użytkownicy prywatni, decydujący się na przykład na samodzielną budowę domu jednorodzinnego. Konstrukcje takie można kupić lub wynająć i dostępne są one w wersjach nie tylko do montażu dźwigiem, ale również mocowania ręcznego. Dlaczego warto postawić na szalunki ścienne? Podpowiadamy.

Szalunki ścienne pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy

Głównym powodem, dla którego szalunki ścienne są chętnie wykorzystywane zwłaszcza przez dużych inwestorów, jest oszczędność czasu. Stosowanie gotowych szalunków ściennych jest dużo szybszą metodą wykonywania ścian niż tradycyjne deskowanie, które wymaga dużo więcej czasu.

Co więcej, tradycyjne deskowanie w zależności od wielkości budowy, może wymagać sporego potencjału ludzkiego, podczas gdy szalunki ścienne przeznaczone do montażu dźwigiem nie wymagają zaangażowania sporej grupy robotników do postawienia takiej konstrukcji. Z tego powodu szalunki ścienne pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu, ponieważ z jednej strony postawienie gotowych szalunków ściennych jest znacznie szybsze niż wykonywanie deskowania, a z drugiej strony nie wymaga zaangażowania dużej grupy specjalistów, dzięki czemu mogą oni wykonywać inne, ważniejsze działania na budowie.

Zobacz także: https://karsanit.pl/szalunki-scienne-w-atrakcyjnych-cenach-gdzie-ich-szukac/

Szalunki ścienne przyspieszają prace budowlane

Kolejnym powodem, dla którego zarówno inwestorzy komercyjni, jak i prywatni decydują się na wykorzystanie szalunków ściennych, jest możliwość przyspieszenia pewnych prac budowlanych. Bardzo często na wiele zdarzeń, które powodują opóźnienie terminu realizacji budowy, nie mamy wpływu, ponieważ wynikają one z niekorzystnych warunków atmosferycznych czy konieczności załatwienia dodatkowych formalności w urzędach. Nierzadko wynikają one także z braku odpowiedniej dokumentacji technicznej czy braku potrzebnych materiałów budowlanych. Dlatego wynajmując lub kupując szalunki ścienne dostępne na: https://szalbud.pl/, można nieco przyśpieszyć prace związane ze stawianiem ścian, nawet jeżeli początkowo zakładaliśmy wykonywanie tradycyjnego deskowania.

Szalunki ścienne łatwo się montuje

Obecnie dostępne na rynku szalunki ścienne występują w kilku różnych wersjach. Różnią się one między sobą między innymi sposobem montażu. Są konstrukcje przeznaczone do montażu dźwigiem, a także szalunki przystosowane do ręcznego mocowania. Z tego powodu zarówno na dużych budowach, gdzie znajduje się odpowiedni sprzęt, jak i mniejszy budowach na przykład domów jednorodzinnych, można wykorzystać te systemy, dobierając odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Sposób użycia szalunków ściennych również jest niezwykle prosty, ponieważ kiedy zostaną one odpowiednio zamocowane, wystarczy wlać beton do wnętrza szalunku i poczekać aż masa zwiąże. Po odpowiednim czasie szalunek można zdjąć i ponownie wykorzystać w innym miejscu.

Dodaj komentarz