Blacha trapezowa – ekonomiczna, ale czy trwała?

Jeśli zapytamy o najtańsze pokrycie na płaski dach, na pewno odpowiedzią będzie blacha trapezowa. Z uwagi na niską cenę jest najczęściej wybierana tam, gdzie koszty budowy nie mogą być wysokie, a materiały powinny być jak najbardziej ekonomiczne. Tylko, co my rozumiemy przez to słowo? Czy jakość może iść w parze z wysokim standardem wykonania? O tym porozmawiamy w tym artykule.

Blacha trapezowa – ekonomiczne zadaszenie

Mówiąc o blasze trapezowej nie można jej odmówić niskiej ceny. To chyba pierwsza rzecz, która skłania nas do położenia jej na swoim dachu. Kolejna niepodważalna cecha tego poszycia to trwałość i lekkość. Idealnie nadaje się na domy, gdzie dach jest płaski lub posiada lekkie kąty nachylenia. Jednak nie tylko na budynkach mieszkalnych możemy użyć tego taniego zadaszenia. Polecamy je przede wszystkim na obiekty przemysłowe i magazynowe, a także na hale produkcyjne i budynki gospodarcze. Z uwagi na cenę, najczęściej to właśnie na tego typu lokalach ląduje blacha trapezowa.

Czy ekonomiczna blacha jest również trwała?

Na pewno odpowiedź na to pytanie nurtuje Cię od początku. Blasze trapezowej na pewno nie można zarzucić niskiej jakości. Wręcz przeciwnie, pod względem trwałości dorównuje nawet takiemu poszyciu jak blachodachówka. Dlaczego więc tak często wybiera się tę drugą blachę na dach?

Wokół blachy trapezowej krąży wiele mitów. Jednym z nich jest to, że przyjęło się montować ją na budynkach gospodarczych lub robić z niej, np. garaże. Jednak z biegiem lat ludzie coraz bardziej przekonują się do tego niedocenionego materiału na zadaszenie domu. Nie tylko ze względu na jego jakość, ale również i cenę, która jest pozytywnie nieadekwatna do klasy i standardów obróbki, jaką stosuje się do jej produkcji.

Na jaki dom nada się blacha trapezowa?

Najczęściej wybiera się ją do pokrycia nowoczesnych budynków z płaskim dachem. Z uwagi na to, że możemy ją kupić w kilkudziesięciu wariantach kolorystycznych, nie ma domu, na którym blacha trapezowa nie wyglądałaby dobrze. Jednak pamiętajmy, że ostatecznie to kąty nachylenia dachu i typ więźby mają najważniejsze znaczenie, jeśli chodzi o wybór finalnego zadaszenia.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *