Polecane

Jak ocieplić dom wełną mineralną?

Construction worker using hammer on building

Wełna mineralna to jeden z najczęściej stosowanych materiałów w ociepleniach domów. Zapewnia nie tylko izolację cieplną, ale chroni też przed wilgocią, umożliwiając jednocześnie swobodną cyrkulację powietrza. Jak ocieplić ściany zewnętrzne wełną mineralną?

O czym pamiętać przy ocieplaniu domu wełną?

Zanim wpiszemy „docieplenia budynków Częstochowa”, dobrze zwrócić uwagę, czy w ofercie wybranego producenta jest dostępny komplet służący do ocieplenia. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie dopasowane. Lepiej nie dobierać kleju czy tynku na własną rękę, bo może się okazać, że wybraliśmy coś, co będzie trzeba wymienić.

Ocieplanie domu wełną – montaż

Przygotowanie ścian

Dzień przed rozpoczęciem prac trzeba dokładnie umyć ściany, by usunąć z nich kurz. Wcześniej należy zatroszczyć się o to, by powierzchnia była równa i odpowiednio zabezpieczona. Należy także zdemontować rynny i rury spustowe.

Przyklejanie ocieplenia

Po zamontowaniu listw przyokiennych i cokołowych można przystąpić do przyklejania płyt. Każdą z nich należy wcześniej oczyścić i oczywiście pokryć zaprawą na całej powierzchni, tak by uzyskać jak najlepszą przyczepność. Od razu po nałożeniu kleju płytę przytwierdzamy do podłoża. Należy układać kolejne fragmenty prostopadle do siebie, a ewentualny nadmiar zaprawy, który wydobywa się po bokach, natychmiast usunąć. Całość pozostawiamy do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny. Później można rozpocząć usuwanie nierówności przy pomocy papieru ściernego.

Zbrojenie

Po wyrównaniu powierzchni oczyszczamy ją szczotką. Później nakładamy zaprawę zbrojeniową, w której mocujemy listwy z siatką. By nie wystawała spod warstwy, zaprawę trzeba odpowiednio mocno ściągnąć.

Zabezpieczenie

Jeśli wszystko jest już gotowe, całość powierzchni możemy pokryć tynkiem. By paroprzepuszczalność wełny spełniała swoje funkcje, tynk również powinien mieć takie właściwości. Do tego materiału najbardziej polecane są mineralne, silikatowe lub silikonowe zaprawy. Najpierw stosuje się podkład tynkarski, a później nakłada się tynk, najlepiej zaczynając od góry elewacji. 

Termoizolacja Częstochowa jest możliwa dzięki https://termobud.com.pl/

Dodaj komentarz