Polecane

Czym kierować się podczas wyboru betonowego zbiornika na szambo?

Mieszkanie na wsi, często wiąże się z tym, że kanalizacja nie jest możliwą opcją. Dlatego też najlepiej będzie wówczas zainwestować w betonowy zbiornik na szambo. Jest to opcja, dzięki której ta niezbędna rzecz dla codziennego życia będzie możliwa w bardzo prosty i przystępny sposób. Wybór zbiornika na szambo jest jednak trudniejszy, niż mogłoby się wydawać, gdyż często jest to związane z wyborem między różnymi rodzajami zbiorników, różnymi pojemnościami, ilościami komór i przede wszystkim parametrami, które mogą powiedzieć, czy dany zbiornik jest dobry. Poniżej znaleźć można garść cennych informacji na temat tego, czym kierować się podczas wyboru zbiornika na szambo, gdyż jest to dość obszerny temat.

Betonowy zbiornik na szambo? A może plastikowy?

Jest to pierwszy krok podczas wyboru zbiornika. Plastikowy czy betonowy? Oba spełniają swoje zadanie, jednak to betonowe zbiorniki na szambo używane są częściej. Nie bezpodstawnie, gdyż to właśnie one posiadają różne, ciekawe i bardzo korzystne rozwiązania, których próżno szukać w ich plastikowych odpowiednikach. Przede wszystkim ilość komór jest tutaj ważna. Betonowy może posiadać nawet trzy komory. Najczęściej wybiera się jednak zbiornik dwukomorowy, gdyż jest on najbardziej optymalny i sprawdza się idealnie. W jednej komorze pozostają wszystkie grube i stałe odpady, dzięki czemu przechowuje się tam jedynie szambo gęste, natomiast do drugiej komory, zostają zlewany wszystkie płynne nieczystości, dzięki czemu są one następnie odprowadzane do podłoża. Takie rozwiązanie pozwala na opóźnienie procesu wywożenia szamba, dlatego decyduje się na nie bardzo dużo osób. Betonowe zbiorniki na szambo są więc bardzo korzystne, jeśli chodzi o gromadzenie odpadów, gdyż wydłużają czas, kiedy trzeba będzie wywieźć nieczystości. Ponadto świetnie nadają się do montażu, gdyż ich waga pomaga utrzymać je w podłożu.

Wytrzymałość i szczelność betonowego zbiornika na szambo

Te dwa aspekty są najważniejsze, jeśli chcemy, by nasz zbiornik służył nam długie lata i nie wydzielał nieprzyjemnego zapachu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wytrzymałość betonu, z którego jest stworzony, gdyż złej jakości beton może po jakimś czasie zacząć pękać, co jest bardzo niepożądane. Szczelność natomiast naturalnie odpowiada za to, by odór nie wydobywał się z zamkniętego zbiornika. W przeciwnym razie może dojść do wydobycia się zapachów ze zbiornika, co jest bardzo nieprzyjemne i zdecydowanie utrudnia normalnie, codzienne funkcjonowanie. Gwarancję jakości oraz szczelności daje IRPOL, dlatego wybierając odpowiedni betonowy zbiornik na szambo, warto postawić właśnie na IRPOL, gdyż cena w stosunku do jakości oraz oferowanych, kompleksowych usług, związanych z transportem oraz montażem, jest zdecydowanie na najwyższym poziomie na rynku. Eksperci oraz wyspecjalizowana kadra pomogą wybrać odpowiedni zbiornik, a wszystko można załatwić online, nie wychodząc nawet z domu. Wygoda i najlepszej jakości produkty to coś, co oferuje IRPOL.