Informacje

Domy jednorodzinne w ofercie Muratora

Większość z nas marzy zapewne o własnym domu, usytuowanym z dala od zgiełku dużego miasta i otoczonego pięknym ogrodem. To marzenie pozwolą spełnić projekty domów jednorodzinnych zawarte w Kolekcji Muratora. Tworząc tę bogatą ofertę, zadbano o wygodę mieszkańców, ekonomiczne rozwiązania i uniwersalną bryłę, dostosowaną do indywidualnego gustu każdego inwestora. Na stronie z projektami znajdziemy prawie sześć tysięcy propozycji, spośród których z pewnością wytypujemy tę, skrojoną na miarę naszych potrzeb. 

Domy jednorodzinne Muratora – szeroka gama możliwości

Budowa domu jednorodzinnego jest niewątpliwie dużym wyzwaniem. Każdy z nas ma inne potrzeby oraz inne możliwości finansowe, zatem wybór idealnego projektu może wydawać się trudny. Jednakże, zważywszy na gigantyczną różnorodność oferowanych domów, nasze obawy mogą okazać się bezpodstawne. W ofercie znajdziemy projekty na każdą działkę, również taką, która jest bardzo wąska lub bardzo płytka. Dopasujemy dom względem liczby kondygnacji (parterowe, z poddaszem, piętrowe) oraz geometrii dachu (płaski, dwuspadowy i wielospadowy). Domy cechują się zróżnicowaną powierzchnią użytkową, wynoszącą od 15 do 850 m2, dzięki czemu bez problemu wybierzemy taki, który nie będzie ani zbyt mały, ani zbyt obszerny względem naszych potrzeb. Kolejnym atutem jest różnorodna stylistyka, nawiązująca zarówno do tradycji, jak i nowoczesności. Znajdziemy budynki wzorowane na nowoczesnej stodole, śródziemnomorskiej willi, tradycyjnym polskim dworku, jak i w klasycznej, uniwersalnej bryle. 

Dzięki różnorodnym wymiarom, geometrii dachu i liczbie kondygnacji, w łatwy sposób dopasujemy dom do zapisów miejscowego planu czy warunków zabudowy. Na uwagę zasługuje również dopracowany układ wnętrza. Optymalnie rozplanowana przestrzeń oraz podział na strefy – dzienną i nocną, umożliwią wygodne spędzanie czasu w gronie najbliższych, gwarantując przy tym niezbędny poziom prywatności wszystkim domownikom. Ze wszystkimi propozycjami projektów zapoznamy się na stronie: https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-jednorodzinnych/

Dom jednorodzinny – dlaczego warto rozważyć jego budowę

Wolnostojący dom to godna polecenia alternatywa dla mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Oferuje on o wiele większą intymność i swobodę, dając niemal nieograniczone możliwości podczas aranżacji pomieszczeń i wykańczania elewacji. Nierzadko, daje także możliwość dobudowy lub nadbudowy istniejącego budynku, powiększając użytkową przestrzeń. Będąc mieszkańcem jednorodzinnego domu nie będziemy mieć problemu z zaparkowaniem auta, a dzięki wygospodarowaniu odpowiedniej przestrzeni parkingowej – również odwiedzający nas goście znajdą bezpieczne miejsce dla swoich samochodów. Jeśli wielkość posesji na to pozwoli, to możemy wybudować jedno- lub dwu stanowiskowy garaż; jeśli nie – istnieje możliwość zakupu projektu z garażem w bryle. Posiadanie domu jednorodzinnego wiąże się też z odpowiednim zagospodarowaniem działki. Możemy zaplanować miejsce na altanę grillową i basen, w pełni korzystając z uroków lata. Otaczająca przyroda napawa spokojem i daje poczucie integracji z naturą, dlatego przebywanie na jej łonie, w otoczeniu krzewów i kwiatów, na pewno pozytywnie wpłynie na nasz codzienny nastrój. Współczesne projekty domów wyróżniają się doskonałą energooszczędnością, a w połączeniu z innowacyjnymi technologiami – mogą stać się niemal samowystarczalne, pozyskując energię elektryczną i ciepło ze środowiska. Będzie to miało bezpośredni wpływ na koszty eksploatacji, zmniejszając je do niezbędnego minimum. Kupując mieszkanie w bloku musimy dostosować się do funkcjonalnego podziału i metrażu pomieszczeń, które nierzadko bardziej przypominają schowki niż sypialnie. Decydując się na budowę domu, możemy wybrać taki projekt, w którym wszystkie aspekty funkcjonalne i powierzchniowe będą zgodne z naszymi oczekiwaniami. 

Projekty domów jednorodzinnych – różni ludzie, różne potrzeby, różne opcje 

Projekty domów jednorodzinnych z oferty Muratora przypadną do gustu inwestorom o odmiennych potrzebach. Warto je sprecyzować już na wczesnym etapie planowania budowy, aby poszukiwanie odpowiedniego projektu stało się proste i przyjemne. Pary na starcie mogą rozważyć budowę domu etapowego, który pozwoli na ograniczenie kosztów poniesionych na wykończenie. W pierwszej fazie można zrealizować tylko parter, zostawiając wykończenie poddasza na później. Seniorzy powinni przemyśleć, czy nie lepszym rozwiązaniem byłby dom parterowy niż poddaszowy lub z piętrem. Po pierwsze, komunikacja w obrębie parteru będzie zdecydowanie łatwiejsza, a po drugie – być może liczebność odwiedzającej rodziny czy gości nie będzie narzucała konieczności wygospodarowania dodatkowych pokoi. Wtedy, wystarczy niewielki domek z salonem, aneksem kuchennym, dwoma sypialniami i łazienką. Rodziny rozwojowe czyli planujące powiększenie liczebności powinny przewidzieć dodatkowy pokój dla przyszłej pociechy, który – zanim to nastąpi – może być sypialnią gościnną lub gabinetem do pracy. Ich także mogą zainteresować domy etapowe, w których adaptacja poddasza na cele mieszkalne nastąpi wraz ze zmianą potrzeb. Rodziny 2+2; 2+3 oraz większe powinny mieć na uwadze fakt, iż część dzieci opuści kiedyś obecne gniazdko. Warto oczywiście, aby każde z dzieci miało swój pokój, natomiast planowanie dodatkowych pokoi (gabinetu lub dla gości), może się okazać działaniem na wyrost. Istotnym aspektem w planowaniu powierzchni jest także opcja ewentualnego przygarnięcia posuwających się w latach, rodziców. Jeśli rozważamy taką ewentualność to na pewno musimy przewidzieć sypialnię na parterze wraz z dodatkową łazienką. Najkorzystniej, jeśli przestrzeń dla seniorów będzie nieco odizolowana od gwarnej strefy dziennej.. 

Własny budynek mieszkalny z ogrodem to marzenie wielu osób. Taka opcja jest świetną alternatywą dla mieszkania w segmencie bliźniaka czy szeregowca, a tym bardziej – dla mieszkania w bloku. Gwarantuje intymność i swobodę oraz daje pełną dowolność w wyborze układu wnętrza i wykończeniu elewacji. Aby zrealizować marzenie o idealnym domu, warto wybrać projekt zgodny z naszą wizją oraz aktualnymi i przyszłymi potrzebami naszej rodziny. Temu celowi służą projekty Muratora, pośród których w łatwy i szybki sposób znajdziemy dom skrojony na własną miarę.