Przemysłowe

Interprint wprowadza przemysłowy druk cyfrowy na papierze dekoracyjnym

IP_Digital
Nadszedł wielki dzień! Interprint uruchamia pierwszą na świecie przemysłową drukarkę cyfrową do drukowania drewnopodobnych, kamiennych oraz kreatywnych dekorów na papierze dekoracyjnym. Produkcja jest zlokalizowana w Arnsbergu – głównej siedzibie Interprint.

„Druk cyfrowy jest ważną częścią naszej strategii korporacyjnej. Przez wiele lat dążyliśmy do tego przełomowego momentu i zgromadziliśmy wszechstronne know-how. Cały zespół Interprint jest szczęśliwy, że udało nam się to wspólnie osiągnąć” – mówi Frank Schumacher, Prezes Zarządu Interprint w Niemczech, i dodaje: „Dzięki tej drukarce możemy zaoferować naszym partnerom rynkowym realne dodatkowe korzyści – nie tylko bardziej elastyczne wielkości partii, lecz również szeroką ofertę drukowanych cyfrowo dekorów”.

Interprint postrzega nową drukarkę jako istotne uzupełnienie klasycznego wklęsłodruku. Dzięki tej technologii można w ekonomiczny sposób produkować nowo opracowane dekory w mniejszych ilościach. Pozwoli to na wykorzystanie maszyny do drukowania indywidualnych dekorów.

Holger Dzeia, Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu i Sprzedaży w Interprint, wyjaśnia tło inwestycji: „Nasi klienci pragną większej elastyczności, zwłaszcza w zakresie wielkości partii nowych dekorów, aby można było uzyskać mniejsze pierwsze partie produkcji lub przeprowadzić bez zbędnych kosztów testy rynkowe. Umożliwia to później, w przypadku zwiększenia ilości, sprawne przejście do produkcji z zastosowaniem wklęsłodruku. Także w końcowej fazie życia produktu można zakupić mniejsze ilości, co ostatecznie przełoży się na niższe koszty. Interprint może zatem oferować rozwiązania problemów, które nie były wcześniej możliwe w naszej branży. Już teraz cieszymy się z perspektywy ekscytującego dialogu z naszymi klientami. Możemy obecnie reagować indywidualnie na ich życzenia i zapytania”.

Innowacyjna jednoprzebiegowa drukarka atramentowa, zaprojektowana i wyprodukowana we współpracy z dużym międzynarodowym producentem drukarek, posiada maksymalną szerokość drukowania 1680 mm i prędkość do 150 metrów na minutę. Prędkość transferu 2,2 terabajtów/sek. zapewnia nieprzerwany przepływ danych.

Ekskluzywne rozwiązania systemu Interprint zapewniają, że konwencjonalny papier dekoracyjny może być zadrukowywany atramentem opartym na wodzie z normalną, wysoką odpornością na światło. Gwarantuje to bezproblemową impregnację i późniejsze przetwarzanie papieru.

„Dzięki tej drukarce cyfrowej Interprint może ponownie zająć pozycję lidera technologii w branży drukowania dekorów” – mówi Robert Bierfreund, Dyrektor Zarządzający ds. Technicznych w Interprint GmbH. „Ta drukarka to prawdziwa światowa innowacja. Dzięki wieloletnim pracom przygotowawczym oraz wielkiemu entuzjazmowi w zakresie badań i rozwoju, dysponujemy technologią o wydajności umożliwiającej efektywną masową produkcję drukowanych cyfrowo papierów dekoracyjnych. Nasz zespół może być z tego naprawdę dumny”.

Interprint po raz pierwszy zaprezentował nową technologię międzynarodowym gościom w maju w Design Post Cologne.