Materiały Remonty

Jak szybko znaleźć i wybrać odpowiedni kredyt na remont?

Remont domu lub mieszkania to wydatek rzędu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od tego, czy renowacja obejmuje cały dom, czy tylko niektóre z jego pomieszczeń. Jeśli brakuje Ci nieco oszczędności, sięgnij po kredyt na remont, dzięki czemu nie będziesz musiał odkładać go w czasie. My natomiast podpowiemy Ci co zrobić, aby kredyt znaleźć szybko i wygodnie.

Wyceń swoje potrzeby

Zanim udasz się do banku po kredyt na remont, musisz dobrze policzyć, ile pieniędzy potrzebujesz. Pomyśl więc, jak dużą renowację planujesz i czy będzie to zwykłe odnowienie pomieszczeń (malowanie ścian, tapetowanie, wymiana podłóg) połączone z zakupem mebli, czy też bardziej skomplikowane czynności, jak wymiana instalacji wodnej czy elektrycznej.

Jeśli nie planujesz samodzielnie wykonywać prac remontowych to dowiedz się, ile będą kosztować usługi fachowców. Najlepiej, abyś zrobił sobie pełen kosztorys, uwzględniający zarówno koszty usług, jak i planowanych zakupów. Pamiętaj, aby o kredyt na remont starać się tylko wtedy, gdy wiesz ile pieniędzy potrzebujesz. Nigdy nie zaciągaj kredytu „na oko”. Wszak zobowiązanie również kosztuje.

Przemyśl kredyt gotówkowy

Aby przyspieszyć szukanie odpowiedniego kredytu, musisz wiedzieć o jaką pomoc w ogóle możesz się starać. Do wyboru masz więc kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Przyznanie tego pierwszego jest najszybsze i pozwala przeznaczyć pieniądze na dowolny cel. Niestety, musisz liczyć się z jego wyższym oprocentowaniem (niekiedy i 15%).

Po tego rodzaju kredyt na remont sięgnij wtedy, gdy nie planujesz wielu kosztownych prac a jedynie drobne renowacje. Najlepiej, abyś zdecydował się na niego wtedy, gdy potrzebujesz kwoty nie wyższej niż kilkanaście tysięcy złotych. Nie zaciągaj go jednak, gdy potrzebujesz znacznie większej sumy pieniędzy, bowiem wysokie odsetki mogą znacząco obciążyć Twój budżet.

Poznaj kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to kredyt celowy. Nie dostaniesz go tak szybko, jak przyznaje się kredyt gotówkowy, ale za to jest on tańszy. Jego oprocentowanie wynosi około 5%. Aby go uzyskać, musisz być właścicielem nieruchomości, która zostanie obciążona hipoteką. Do składanego wniosku będziesz też musiał dołączyć kosztorys (który później rozliczysz fakturami) i wykaz planowanych prac.

Kredyt ten wybierz wtedy, gdy zakres prac remontowych generuje wysokie koszty, wynoszące kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po tą formę wsparcia nie sięgaj natomiast, jeśli nie potrzebujesz dużej kwoty. Dlaczego? Otóż koszt kredytu hipotecznego podnoszą dodatkowe ubezpieczenia mieszkania oraz wpisy do ksiąg wieczystych, przez co przy małym remoncie, będzie on mniej opłacalny.

Kredyt na remont w gąszczu ofert

Zapewne chciałbyś zaciągnąć jak najtańsze zobowiązanie, które nie zakłóci Twojej płynności finansowej. W tym celu będziesz zapewne porównywać wartości oprocentowania oraz RRSO różnych ofert. Jeśli jednak nie chcesz w tym celu odwiedzać placówek bankowych, odbywać wielu rozmów telefonicznych i robić notatek, skorzystaj z porównywarek lub kalkulatorów kredytowych.

Wystarczy, że w kalkulatorze podasz interesującą Cię kwotę, okres kredytowania oraz wartość RRSO, aby aplikacja wyświetliła Ci oferty różnych banków – wraz z wyliczeniem kosztów planowanego zobowiązania (miesięcznych rat) w każdym z nich. Dzięki temu bardzo szybko ocenisz, czy oferta danego banku jest dla Ciebie korzystna, czy też nie.

Pomocny pośrednik kredytowy

Jeśli nie chcesz samodzielnie wyszukiwać ofert, skorzystaj z darmowej pomocy pośrednika kredytowego. Wystarczy, że na jego stronie wypełnisz formularz (podaje się w nim m.in. wysokość dochodów, cel kredytu, potrzebną kwotę i okres spłaty). Po kilku dniach otrzymasz od niego rzeczywiste oferty kredytów z różnych banków, uwzględniające wskazane przez Ciebie potrzeby.

Jeśli więc zależy Ci na czasie i wygodzie, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy, dzięki której bardzo szybko i wygodnie znajdziesz odpowiedni dla Twoich potrzeb kredyt na remont. Nie wahaj się, tym bardziej, że pomoc pośrednika nie musi kosztować nawet złotówki!

Dodaj komentarz