Miękko i zdrowo, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego materaca do spania

bedroom-405920_640

Minęły już czasy, kiedy w sklepach meblowych oferowano całe zestawy wraz z wersalką, w której zamiast odpowiedniego materaca stosowano piankę wręcz naszpikowaną sprężynami. Teraz w takich salonach coraz częściej można kupić materac, a później – zupełnie osobno – dokupić do niego odpowiednią ramę. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas takich zakupów.

To nie cena jest najważniejsza

W kraju, gdzie wszystko wciąż jest zbyt drogie, zawsze najpierw patrzy się na cenę. Czasem za znacznie mniejszą kwotę można kupić właściwie identycznie wyglądający przedmiot. Należy pamiętać, że to, co wygląda tak samo, niekoniecznie musi mieć takie same właściwości. Może się tak zdarzyć w przypadku wybierania odpowiedniego materaca do spania. Ceny profesjonalnych produktów, które zapewnią komfortowe noce przez lata, są wyższe od tych zwyczajnych materaców. Dobry materac będzie służył przez naprawdę długi czas. Jeśli więc trzeba wydać na niego większą kwotę, wystarczy pomyśleć o wszystkich komfortowo przespanych nocach i rześkich porankach, jakie nas czekają, a cena nie będzie już stanowiła większego problemu.

Zdrowy sen to dobry sen

Przy wyborze odpowiedniego materaca do spania trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest on wykonany. Musi to być coś oddychającego, substancja, która nie pozwala na gromadzenie się wilgoci, ponieważ to ona wspomaga rozmnażanie się roztoczy. Warto zastanowić się nad materacem Tempur. Ten materiał został wynaleziony w NASA, a dzięki zastosowaniu kosmicznej technologii miał zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo astronautów podczas ich podróży w kosmos. Firma Tempur postanowiła, że zaprezentuje swoje produkty szerszemu gronu odbiorców. W naszym kraju ich materace, poduszki oraz inne akcesoria do spania można kupić na przykład w sklepie Salon Snu. Materace Tempur równomiernie rozkładają ciężar ciała, zapewniając odpowiedni odpoczynek i komfort. Dbają o właściwe podparcie całego ciała, dzięki czemu nie ma mowy o porannym bólu kręgosłupa czy karku.

Odpowiednia miękkość materaca również jest istotna

To kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę przy kupnie nowego materaca do spania. Wiadome jest, że każdy człowiek ma swoje własne preferencje. Jedni lubią wypoczywać na twardszych materacach, inni natomiast wolą wręcz zapaść się w łóżku. Dlatego firma Tempur stworzyła trzy linie produktów, w zależności od potrzeb swoich klientów. Klienci mają do wyboru materace Tempur Original, które mimo swojej twardości wciąż zapewniają odpowiednie podparcie całego ciała oraz komfort snu. Druga linia to Tempur Sensation, przeznaczona dla osób ceniących sobie swobodę podczas spania. Budowa tych materaców pozwala na wygodne poruszanie się w czasie snu, a to wszystko dzięki zastosowanej warstwie Tempur High Mobility.

Również ci, którzy lubią bardzo miękkie materace, znajdą coś dla siebie. Linia Tempur Cloud to produkty charakteryzujące się niezwykłą miękkością. Cloud z języka angielskiego oznacza chmurę – użytkownicy tych materaców odkryją niebywałą satysfakcję ze snu, połączoną z uczuciem niezwykłej lekkości.

Każda osoba ma inne wymagania oraz wyobrażenia na temat relaksującego snu. Dlatego trudno o polecenie jednego produktu wszystkim osobom, chcącym dobrać odpowiedni materac. Istotne jest, aby podczas takich zakupów zwróciły one uwagę nie na cenę, ale na właściwości zdrowotne oraz odpowiednio dobraną miękkość materaca.

Więcej materiałów wideo można znaleźć również na stronie https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *