Komercyjne Materiały Przemysłowe

Pudła i kartony przeprowadzkowe. Jak sprawnie się przeprowadzić do nowego mieszkania?

child-559378_640Przeprowadzka zwykle nie jest zadaniem łatwym. Aby przebiegła szybko i sprawnie, konieczna jest dobra organizacja oraz właściwy transport. Jakie kroki należy poczynić, aby przeprowadzka się udała i żadne rzeczy nie ucierpiały?

Zorganizowanie kartonów
Niezawodnym sprzymierzeńcem każdego, kto się przeprowadza, są kartonowe pudełka. Najłatwiej się do nich pakuje zarówno mniejsze rzeczy, jak i te o większych gabarytach. Jeśli jest to możliwe, sprzęty elektroniczne powinniśmy spakować do oryginalnych pudełek, w których zostały kupione. Na pozostałe rzeczy musimy zorganizować nowe kartony od profesjonalnego sprzedawcy lub producenta. Zrezygnujmy z używanych kartonów, które mają trwałe uszkodzenia i zagięcia, gdyż nie będę one dostatecznie chroniły naszych rzeczy. Pamiętajmy też, aby zorganizować nowe kartony przeprowadzkowe odpowiednio wcześnie, a nie w ostatniej chwili.

Podpisanie kartonów
Bardzo ważną rzeczą jest napisanie na każdym kartonie, co się w nim znajduje. Jest to rzecz z pozoru banalna, gdyż zajmuje zaledwie chwilę. Jednak przy rozpakowywaniu może zaoszczędzić nawet pół godziny rozpaczliwego przeszukiwania wielu pudeł, gdy będziemy chcieli znaleźć coś konkretnego.

Umówienie transportu
Mimo, że na dzisiejszym rynku działa mnóstwo firm transportowych, nie warto zostawiać kwestii transportu na ostatnią chwilę. Może się wtedy okazać, że nikt nie znajdzie dla nas czasu i będziemy mieli kłopot. Niezależnie, czy będzie nam pomagać znajomy, który posiada dostawczaka, czy też firma przeprowadzkowa, umówmy się przynajmniej kilka dni wcześniej.

Sprzątanie mieszkań
Przeprowadzka będzie wymagać od nas posprzątania mieszkania, które opuszczamy, jak i nowego. W starym mieszkaniu zetrzyjmy kurze z półek, odkurzmy i umyjmy podłogi. Nie zapomnijmy także umyć kuchni i łazienki oraz wyrzucić śmieci. Posprzątajmy także w nowym mieszkaniu, gdyż łatwiej jest wprowadzać się do miejsca czystego.

Pomoc przyjaciół
Zwłaszcza przy przenoszeniu ciężkich kartonów z rzeczami przyda nam się czyjaś pomoc. Cięższe rzeczy lepiej wnosić w dwie osoby niż w pojedynkę. Ponadto, w chwili, gdy ktoś nosi pudła, ktoś inny musi przypilnować otwartego mieszkania, do którego wnoszone są coraz to kolejne rzeczy, jak i samochodu załadowanego naszą własnością. Nie chcemy przecież, żeby ktoś niepożądany przywłaszczył sobie coś naszego.

Dokładne sprawdzenie
Żeby mieć pewność, ze wszystko, co nasze, przeprowadziło się razem z nami, musimy dokładnie przeszukać stare mieszkanie i sprawdzić, czy nic nie zostawiliśmy. Następnie sprawdzamy, czy wynieśliśmy z niego wszystkie pudła i czy wszystkie znalazły się w nowym mieszkaniu. Uwagę należy zachować również przy wypakowywaniu rzeczy. Jeśli zamierzamy w jakikolwiek sposób pozbyć się kartonów po przeprowadzce, sprawdźmy, czy na pewno nic w nich nie zostało
Powyższe rady to podstawowe kwestie przy każdej przeprowadzce. Mamy nadzieję, że są przydatne i pomogą niejednej osobie uporać się ze zmianą miejsca zamieszkania. A pudeł kartony i pudełka znajdzie się na http://www.rajapack.pl/