Komercyjne

Nowość w ofercie Sopro: zaprawa klejowa średniowarstwowa biała Sopro TR 280

sopro
Kamień naturalny, obok wielu zalet użytkowych, oferuje szeroki wybór wymiarów, kolorów i struktur. Ponieważ da się go wykorzystać w różnych stylach i łączyć z wszelakimi materiałami wykończeniowymi, praktycznie każdy może znaleźć rozwiązanie najlepiej oddające klimat wymarzonego domu czy mieszkania. Nastrojowo oświetlony, nada aranżacji charakteru i wyraźnie zaakcentuje reprezentacyjne części pomieszczeń, na tarasie skomponuje się zaś z naturalnym otoczeniem domu. Aby osiągnąć wymarzony efekt wizualny, warto pomyśleć o montażu okładziny kompleksowo – tak żeby zachować naturalną trwałość i niepowtarzalność materiału. Gwarantem długowieczności i nieskazitelnego wyglądu jest odpowiednia zaprawa klejowa niezbędna do przyklejenia okładziny. Nowość w ofercie firmy Sopro – zaprawa klejowa Sopro TR 280 – to rozwiązanie, które sprawdzi się w całym szeregu zastosowań ściennych i podłogowych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Szerokie zastosowanie

Sopro TR 280 to cementowa, biała, zawierająca tras średniowarstwowa zaprawa klejowa o wysokiej przyczepności i elastyczności, stosowana do warstw o grubości od 5 -20 mm. Odpowiada klasyfikacji C2TE zgodnie z normą PN-EN 12004 (przy użyciu kielni zębatej 10 mm). Nadaje się do osadzania i układania płyt z betonu, gresu, płytek i płyt ceramicznych, płyt Cotto, płytek ceglanych, ręcznie formowanych i płyt z pianki sztywnej, a w szczególności do okładzin z kamienia naturalnego. Ten nowy produkt w ofercie Sopro przeznaczony jest zwłaszcza do wrażliwych na wykwity i przebarwienia płyt z wapienia (m.in. Solnhofer, marmur jurajski, trawertyn), granitu, bazaltu, kwarcytu, gnejsu i płyt z gliny łupkowej, także w wariantach wielkoformatowych, o mocno profilowanej spodniej powierzchni i dużej tolerancji grubości. Doskonale nadaje się również do mocowania kostki kamiennej, a także wykonywania kamiennych schodów i ścianek z luksferów. Zaprawa znajdzie swoje zastosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, miejscach wilgotnych i mokrych, a także na tarasach, balkonach czy elewacjach.

Skład gwarantujący sukces prac

Ze względu na specjalny skład, zaprawa Sopro TR 280 jest łatwa w obróbce, dzięki czemu można ją z powodzeniem wykorzystać do szpachlowania nierówności do 20 mm. Zawarty w zaprawie biały cement, sprawia, że produkt można bezpiecznie wykorzystywać w przypadku kamieni naturalnych (w tym także w przypadku kamieni wrażliwych na przebarwienia). Zawartość trasu reńskiego minimalizuje ryzyko wystąpienia wykwitów wapiennych ,które obniżają walory estetyczne okładzin szczególnie kamiennych).Tras wchodząc w reakcję chemiczną z wodorotlenkiem wapnia powstającym w trakcie wiązania spoiwa cementowego, przekształca go w nierozpuszczalny krzemian, który silnie zagęszcza strukturę kapilarną zaprawy, znacznie zmniejszając transport wody zarobowej na lico, nie utrudniając przy tym przepuszczalności pary wodnej. Utwardzona zaprawa Sopro TR 280 jest odporna na częste cykle zamrażania i rozmrażania, a także charakteryzuje się wysoką odkształcalnością, dzięki czemu nadaje się także do układania i mocowania okładzin na podłożach krytycznych.

Sopro TR 280 odznacza się też niską zawartością chromianów zg. z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

Wydajność zaprawy i możliwość kontynuacji prac

Możliwość chodzenia po powierzchni już po około 24 godzinach po stwardnieniu zaprawy. Obciążanie w warunkach „domowych” możliwe jest po 7 dniach, zaś w obiektach usługowych, w pomieszczeniach mokrych o wysokim obciążeniu wodą oraz w przypadku podłóg ogrzewanych – po 28 dniach.

Zużycie materiału to tylko ok k. 1,3 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.

Dodaj komentarz