Remonty

Okna w domu – kiedy trzeba je wymienić?

Wiele osób zastanawia się – kiedy wypadałoby wymienić okna? Trzeba wiedzieć, że nawet jeśli ściany budynku zostały dobrze ocieplone, a okna są stare i nieszczelne, ciepło nadal będzie uciekać z domu. Chcąc cieszyć się idealnym komfortem mieszkania i niskimi rachunkami za ogrzewanie, należy jak najszybciej wymienić słabej jakości stolarkę okienną. O czym należy pamiętać podczas montażu?

Wymiana okien w domu – co trzeba wiedzieć?

Wymiana starych okien jest bardzo ważną częścią poprawy komfortu, ponieważ uszkodzone szyby to same straty. Jesteśmy narażeni na wysoką utratę ciepła, co wpływa na podniesienie rachunków za ogrzewanie. Nowe okna Częstochowa pozwolą nam zaoszczędzić, a dom będzie doskonale zabezpieczony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nie warto na tym oszczędzać, ponieważ jest to inwestycja na długie lata.

Tylko solidna i trwała stolarka okienna jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i doskonały komfort cieplny. Jej wytrzymałość zależy przede wszystkim od tego, czy została wytworzona zgodnie ze standardami produkcji oraz od poprawnego montażu.

Kiedy trzeba wymienić stare okna?

Remontując dom czy mieszkanie rzadko bierzemy pod uwagę wymianę okien. Stare okna wizualnie mogą wyglądać naprawdę dobrze i patrząc na nie może nam się wydawać, że to jeszcze nie ten moment. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie nowych trzeba sprawdzić ich szczelność i wytrzymałość.

Kilkudziesięcioletnie okna nie posiadają już odpowiednich właściwości izolacyjnych i funkcjonalnych, dlatego należy je jak najszybciej zmienić. Podczas demontażu, trzeba dokładnie usunąć starą stolarkę i wszelkie pozostałości z metalowymi kotwami łącznie. Wszystko musi być przeprowadzone bardzo precyzyjnie i ostrożnie tak, aby nie uszkodzić ścian. Kiedy stare okna już są zdjęte, kolejnym etapem jest przygotowanie ościeży, ponieważ muszą być one suche i stabilne.

Po wykonaniu potrzebnych czynności zdejmujemy z ram zabezpieczenia i nowe okno trafia na swoje miejsce. Pozostała reszta folii chroniąca powierzchnie zewnętrze może pozostać na miejscu.

Więcej na stronie: http://dwd.pl.

Dodaj komentarz