Pellet drzewny – właściwości i zastosowanie

Pellet drzewny, to jeden z najbardziej zyskujących popularność na rynku, produktów służących do opału. Największe występowanie i produkcja pelletu jest na obszarze Europy północnej i wschodniej. Przyczynia się do tego duże zalesienie terenu. Produkt powstaje z odpadów drzew, najczęściej sosny. Dzięki swoim właściwościom opałowym jest coraz częściej stosowany do ogrzewania domów i budynków. Z powodzeniem zastępuje węgiel. Ponadto jest to produkt pochodzenia naturalnego, dzięki czemu jest ekologiczny i nie powoduje zanieczyszczenia powietrza emisją spalin. Kolejnym atutem pelletu drzewnego jest niska cena rynkowa. 

Pellet drzewny – właściwości

Pellet drzewny to produkt naturalnego pochodzenia. Pozyskiwany jest z odpadów drzew, a najczęstszym gatunkiem jest sosna, która jest drzewem iglastym o szybkim wzroście. Jej największe występowanie przypada na tereny Europy północnej i wschodniej, przez największe zalesienie tych obszarów.

Pellet drzewny jest wykorzystywany do opału, często zastępuje miejsce węgla oraz gaz brykiet czy ekogroszek. Jest to produkt najbardziej przyjazny naturze, ze względu na minimalną emisję spalin. Szczególne uznanie znalazł w krajach, gdzie zabroniono opału węglem, w trosce o środowisko naturalne. Dodatkowym atutem produktu jest jego niska cena rynkowa.

Pellet drzewny – zastosowanie

Pellet drzewny znajduje zastosowanie w opale domów i budynków. Coraz więcej osób decyduje się na zmianę paliwa grzewczego z różnych powódek, między innymi związanych z budżetem, ekologią czy prawem obowiązującym w danym państwie. 

Pellet Częstochowa gwarantuje produkt wykonany z najlepszej jakości drzewa oraz niskiej cenie rynkowej. Pellet to także idealny zamiennik węgla lub gazu oraz innych produktów opałowych – brykietu, ekogroszku czy oleju opałowego. Jest idealnym rozwiązaniem ekologicznym dla opału zarówno małych i dużych pomieszczeń zastosowanie znajdzie w ogrzewaniu domów jednorodzinnych czy hal produkcyjnych. Zaletą pelletu drzewnego jest niska cena oraz właściwości przyjazne naturze.

Więcej na stronie: https://envun.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *