plytki ceramiczne optycznie powiekszajace lazienke
Polecane

Płytki ceramiczne do małej łazienki – jak ją optycznie powiększyć?

Aby stworzyć iluzję większej przestrzeni w małej łazience, warto zdecydować się na kilka trików. O czym warto pamiętać przy urządzaniu takiego wnętrza? Doradzamy!

Płytki w jasnych kolorach

Wybierz jasne płytki ceramiczne zarówno na podłogę, jak i ściany. Jasne odcienie, takie jak biel, krem lub pastele, odbijają więcej światła i tworzą poczucie większej przestrzeni nawet w bardzo małych wnętrzach. Warto więc pamiętać, że jaśniejsze kafelki sprawią, że pomieszczenie będzie jaśniejsze i bardziej przestronne. Można także uzupełnić je bardziej wyrazistymi kolorami, by uzyskać ciekawszy efekt estetyczny.

Duże płytki

Zdecyduje się na płytki o większych rozmiarach zamiast mniejszych. Większe płytki mają mniej fug, co może optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, że będzie prezentować się ciekawiej. Warto zdecydować się na użycie większych płytek zarówno na podłodze, jak i ścianach, aby stworzyć najlepszy efekt wizualny. Gdy chcesz wybrać takie płytki ceramiczne Kraków to miasto, gdzie można znaleźć je w sprzedaży w wielu salonach.

Takie same płytki podłogowe i ścienne

Użyj tych samych lub podobnych płytek ceramicznych zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Dzięki temu można uzyskać jednolity wygląd całego wnętrza, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa. Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele kolekcji płytek ceramicznych wykorzystujących ten sam motyw graficzny zarówno na podłogę, jak i na ściany, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Kafelki w pionowe motywy

Przy aranżowaniu małej łazienki weź pod uwagę użycie pionowych wzorów lub wydłużonych płytek na ścianach. Pionowe linie przyciągają wzrok, tworząc wrażenie wyższego sufitu i wyższych ścian. Dzięki temu łazienka może wydawać się bardziej przestronna i otwarta.

Płytki mające błyszczące wykończenia

Wybierz płytki ceramiczne z błyszczącymi wykończeniami. Powierzchnie te odbijają światło i dodają głębi przestrzeni, sprawiając, że wydaje się ona jaśniejsza i większa. Obecnie w salonach łazienek można znaleźć wiele stylowych płytek tego typu, na przykład wykończonych motywami w kolorze srebra, złota czy miedzi albo płytek lakierowanych, które również kapitalnie odbijają światło. Najlepiej wykorzystać je wtedy na określonych ścianach, aby wnętrze mogło prezentować się stylowo.

Płytki rektyfikowane

Wybierz płytki rektyfikowane, które są do siebie dopasowane, aby zminimalizować widoczność fug. Minimalizując kontrast między płytkami i liniami fug, można osiągnąć efekt optycznego powiększenia wnętrza. Gdy zatem chcesz urządzić małą łazienkę, w takim przypadku warto pamiętać o tym, jak duże znaczenie mają w niej płytki!

Dodaj komentarz