Projekty domów piętrowych

W końcu nadeszła ta chwila – postanowiliście wybudować dom. O ile jest to bardzo ekscytujący i radosny moment w życiu każdego z nas, to także okres obarczony podejmowaniem istotnych decyzji, wyborami i nierzadko wątpliwościami. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż każdy z nas chce, aby jego przyszły dom był domem marzeń. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainteresować się gotowymi projektami domów piętrowych, które od kilku lat znów zaczynają cieszyć się rosnącą popularnością.

Dom piętrowy – dla kogo?

Projekty domów piętrowych to idealny wybór dla osób, które dysponują działką o niewielkich rozmiarach, a także równomiernym kształcie. Decydując się na dodatkową kondygnację, nie tylko zaoszczędzimy o wiele więcej miejsca niż w przypadku domu jednopiętrowego. Oprócz tego pozostałą przestrzeń możemy zagospodarować w sposób, który będzie najbardziej dopasowany do naszych potrzeb lub stylu życia. Może to być przestrzeń pozostawiona na wybudowanie garażu lub urokliwego ogrodu, w którym całą rodziną będziemy spędzać letnie popołudnia.

Dom piętrowy to także świetny wybór dla rodzin w dziećmi lub rodzin wielopokoleniowych. W zależności od potrzeb kondygnacje możemy zagospodarować w sposób, który będzie nam najbardziej odpowiadał, np. pokój na parterze to idealne rozwiązanie dla osób starszych, dzięki czemu nie muszą tak często korzystać ze schodów. Dom piętrowy możemy podzielić także na część dzienną, w której np. przyjmujemy swoich gości i spędzamy czas w ciągu dnia oraz nocną, złożoną z sypialni.

Zalety domów piętrowych

Atuty domów piętrowych są nieocenione. Do ich głównych zalet z pewnością można zaliczyć wspomnianą wcześniej oszczędność działki. Jednakże nowoczesne projekty domów piętrowych cechują się bardzo eleganckim, ale nieprzesadnym wyglądem. Zostały one zaprojektowane w sposób, aby cieszyły nie tylko oczy, ale przede wszystkim były funkcjonalne. Odznaczają się optymalnym układem pokoi, łazienek oraz przestrzeni wspólnej, jak komfortowy salon czy praktyczna kuchnia płynnie przechodząca w jadalnię.

W przypadku domów jednorodzinnych nie może także zabraknąć przestronny tarasu, na którym w otoczeniu rodziny czy znajomych możemy spędzać czas wolny. Nowoczesne domy piętrowe zostały zaprojektowane w ten sposób, aby taras stanowił naturalne przedłużenie salonu, co w ciepłe, letnie miesiące stanowi idealne rozwiązanie.

Gotowe projekty domów piętrowych – dlaczego warto po nie sięgać?

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania wielu specjalistów. Stąd gotowe projekty domów piętrowych nie bez powodu stają się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim pozwalają na zoptymalizowanie kosztów inwestycji – gotowy projekt domu jest o wiele tańszy niż nawiązywanie współpracy z architektem i planowanie indywidualnej koncepcji. Ceny gotowych projektów domów wahają się pomiędzy 2000 a 4000 złotych.

Ponadto dysponowanie gotowym projektem daje nam o wiele więcej pomysłów na to, jak będzie wyglądał nasz przyszły dom. Do każdego z projektów przygotowane są wizualizacje, które pozwolą na porównanie, która z opcji będzie najbardziej odpowiednia dla naszej rodziny i tym samym dokonanie odpowiedniego wyboru. 

Gotowe projekty domów piętrowych stanowią także pomocne narzędzie w rozmowach z dziećmi. To zrozumiałe, że maluchy mogą różnie reagować na myśl o przeprowadzce. Dysponując gotowym projektem domu, możecie umówić z nimi nadchodzące zmiany i np. pokazać, gdzie będzie znajdował się ich nowy pokój i jak będzie wyglądał.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *