Weber.pas Modelino D – tynk niczym deska elewacyjna

Elewacja domu pełni nie tylko funkcję ochronną, ale także estetyczną. Dzięki niej budynek nabiera charakteru i efektownie wpisuje się w otoczenie. To dlatego coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które sprawiają, że wygląd domu jest atrakcyjny i oryginalny. Jednym z takich sposobów jest zastosowanie tynku, który imituje deskę elewacyjną.

Weber.therm DECOR – alternatywa dla drewna

Deską elewacyjną można wykończyć cały budynek lub jego fragmenty, np. ścianę przy tarasie lub na ganku. Użycie naturalnego drewna wiąże się jednak z wysokim kosztem oraz koniecznością regularnej konserwacji. Alternatywą jest zastosowanie modelarskiego, drobnoziarnistego tynku silikonowego weber.pas Modelino D, który razem z bejcą akrylową weber.ton Lazur i specjalnym narzędziem do „rysowania” imitacji desek tworzy system weber.therm DECOR. Całość prezentuje się niezwykle realistycznie, a szeroki wybór spośród dziesięciu kolorów pozwala na dopasowanie elewacji do okien i drzwi oraz wyglądu całej posesji.

Właściwości tynku weber.pas Modelino D

Tynk silikonowy marki Weber wyróżnia się dużą trwałością oraz odpornością na pleśń i grzyby. Ponadto charakteryzują go cechy, takie jak:

  • elastyczność,
  • paroprzepuszczalność,
  • zmywalność,
  • gotowość do użycia od razu po zakupie,
  • ręczna aplikacja,
  • atrakcyjność wizualna.

W połączeniu z elastyczną i mrozoodporną lakierobejcą o bardzo dobrej przyczepności tworzy wyjątkowy efekt, który sprawi, że dom będzie się estetycznie prezentował, a jego ściany zewnętrzne będą odpowiednio zabezpieczone.

Weber.pas Modelino D – jak to działa?

Zastosowanie tynku zewnętrznego marki Weber jest bardzo proste. Masa jest gotowa do użycia, wymaga jedynie przemieszania mieszadłem. Zanim zacznie się właściwe tynkowanie, powierzchnię należy odpowiednio przygotować, tj. usunąć wszelkie zanieczyszczenia, wilgoć i nierówności.  To dobry moment na ewentualne naprawy. Następnie niezbędne jest pokrycie powierzchni gruntem. Właściwą warstwę tynku rozprowadza się pacą, dokładnie wyrównując.

Aby uzyskać efekt desek, musimy zastosować paski taśmy, które pozostawią otwory imitujące fugi. Na gładkiej powierzchni tynku specjalną łopatko-szpatułką „rysujemy” deski. Narzędzie jest łatwe w obsłudze i bardzo instynktowne, pozostawia ślady, które wyglądają bardzo realistycznie.

Po wyschnięciu wzór pokrywa się lakierobejcą w wybranym kolorze, a kiedy całość dokładnie wyschnie, odrywamy taśmę oddzielającą „deski”. Tynk zewnętrzny weber.pas Modelino D po nałożeniu na ściany wygląda dokładnie jak drewno, a wszystko to za sprawą bardzo realistycznych słoi i nierówności na powierzchni.

Wykończenie elewacji wykonujemy na lata, dlatego warto wybierać produkty trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu otrzymamy nie tylko oryginalnie wyglądający budynek, ale przede wszystkim odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami, grzybami czy korozją.

Weber.pas Modelino D znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

https://www.realbud.com/pl/weberpas-modelino-d-modelarski-drobnoziarnisty-tynk-silikonowy-8474.html

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *