Przemysłowe

4 najważniejsze zalety domu szkieletowego

Technologii, pozwalających na wznoszenie trwałych, estetycznych i funkcjonalnych obiektów, jest naprawdę wiele. A tą, która w ostatnich latach zyskała na popularności, jest bez wątpienia technologia szkieletowa. Co sprawia, że wznoszone z jej pomocą domy cieszą się tak dużym zainteresowaniem inwestorów? Powodów jest co najmniej kilka, a my przedstawimy te najważniejsze. Oto 4 zalety domu szkieletowego!

4 zalety domu szkieletowego – od czasu budowy, do trwałości

Liczne zalety domu szkieletowego powodują, że decyduje się na niego coraz więcej osób. Wielu z nas zwraca uwagę przede wszystkim na estetykę tego rodzaju obiektów, która jest bardzo wysoka. Piękno domu szkieletowego to jednak tylko jedna z zalet – oto inne, które powinny skłonić Cię do rozważenia tej opcji!

1.      Krótki czas budowy

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najważniejszych zalet domów szkieletowych jest krótki czas ich budowy. Okazuje się, że do wzniesienia tego rodzaju obiektów wystarczy zaledwie kilka miesięcy – czasami nawet 2-3! Z czego to wynika?

Otóż dom szkieletowy budowany jest z gotowych, prefabrykowanych elementów drewnianych, które wystarczy ze sobą połączyć, by otrzymać solidną konstrukcję. Potem pozostaje już tylko wzniesienie ścian, montaż dachu i prace wewnątrz obiektu. Wszystko to sprawia, że inwestor może bardzo szybko odebrać klucze do swojego wymarzonego domu.

Co więcej, rozpoczęcie prac może mieć miejsce o każdej porze roku – również zimą, co jest niemożliwe np. przy domach murowanych. Wynika to z braku tzw. etapów mokrych, które mogłyby znacząco wydłużyć czas budowy.

2.      Nieduże koszty

Ile kosztuje dom szkieletowy? Możesz wznieść go już za 200-300 tysięcy złotych! Jest to bez wątpienia jedna z największych zalet i jednocześnie najczęstszy powód, dla którego na skorzystanie z tego rozwiązania decyduje się tak wielu inwestorów.

Oczywiście musisz pamiętać, że koszt będzie zależał od powierzchni domu, zastosowanych w nim rozwiązań oraz wykorzystanych materiałów. Jeżeli chcesz znać szczegóły, skontaktuj się z wykonawcą i przedstaw mu swoje potrzeby!

3.      Komfort i funkcjonalność

Niektórzy uważają, że dom szkieletowy może być pełen mostków termicznych, które obniżają komfort domowników. Na szczęście to nieprawda – dzięki zastosowaniu wysokiej jakości metod ocieplenia możesz mieć pewność, że wzniesiony obiekt zapewni odpowiedni poziom ciepła i pozwoli stworzyć wspaniałe warunki do życia dla całej rodziny.

4.      Trwałość

Bardzo istotną zaletą domu szkieletowego jest także jego trwałość. Wynika to z zastosowania odpowiednio zabezpieczonego i prefabrykowanego drewna, które pozostanie odporne na uszkodzenia i funkcjonalne nawet po kilkudziesięciu latach.

Komu zlecić budowę domu szkieletowego?

Jeżeli chcesz, aby Twój dom szkieletowy powstał szybko, a efekt końcowy prac specjalistów przeszedł Twoje najśmielsze oczekiwania, postaw na firmę specjalizującą się w tej technologii, jak drewdom.com. Dzięki temu unikniesz jakiegokolwiek ryzyka i szybko wprowadzisz się do swojego wymarzonego domu!