Deweloper w Lublinie – co warto wiedzieć?

gesia-blok-a-widok-05-popr-got-merged_1Zakup mieszkania to często najważniejsza inwestycja w życiu. W Lublinie rynek nieruchomości jest duży, a deweloperzy prześcigają się w ofertach, ale która firma deweloperska w Lublinie jest najlepsza? Tak naprawdę nie ma rankingów, które polecałyby konkretnych deweloperów w Lublinie, ponieważ wybór odpowiedniego to kwestia bardzo indywidualna. Istnieją jednak pewne elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania na rynku pierwotnym.

Deweloper w Lublinie – co warto wiedzieć?

Zakup mieszkania to często najważniejsza inwestycja w życiu. W Lublinie rynek nieruchomości jest duży, a deweloperzy prześcigają się w ofertach, ale która firma deweloperska w Lublinie jest najlepsza? Tak naprawdę nie ma rankingów, które polecałyby konkretnych deweloperów w Lublinie, ponieważ wybór odpowiedniego to kwestia bardzo indywidualna. Istnieją jednak pewne elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania na rynku pierwotnym.

Po czym poznać dobrego dewelopera?

Decydując się na wybór odpowiedniego dewelopera w Lublinie, możemy wcześniej sprawdzić jego historię w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Przynależność do PZFD zobowiązuje go do przestrzegania Kodeksu Dobrych Praktyk, a tym samym daje gwarancję rzetelności firmy. Jednak nie każdy deweloper należy do PZFD, ponieważ przed przystąpieniem należy przedstawić historię inwestycji oraz dokumenty świadczące o płynności finansowej firmy. Jeśli nie znajdziemy wybranego przez nas dewelopera na liście PZFD, wówczas możemy się zastanawiać nad tym, czy dany przedsiębiorca jest godny zaufania. Innym sposobem na sprawdzenie firmy deweloperskiej jest rejestr dłużników, gdzie można otrzymać informacje o sposobie finansowania inwestycji oraz jej zabezpieczeniach w razie ewentualnych problemów.

Wysoka jakość oferowanych usług

Firmy deweloperskie w Lublinie starają się utrzymywać wysokie standardy swoich inwestycji oraz charakteryzują się profesjonalnym podejściem do klienta. Potencjalnych nabywców zabezpiecza także Nowa ustawa deweloperska, która wyraźnie określa, jakie warunki powinien spełnić deweloper. Ważnym dokumentem, którego obecność jest obowiązkowa i wymagana ustawowo jest prospekt informacyjny. Jest to element każdej umowy deweloperskiej, przygotowywany na podstawie wzoru zamieszczonego w ustawie. Powinny znaleźć się w nim takie informacje jak: dane identyfikacyjne inwestora, opis jego poprzednich inwestycji, dane dotyczące obecnej inwestycji, warunki odstąpienia od umowy oraz cena za 1m2, forma stanu deweloperskiego mieszkania, a także wzmianka na temat mediów dostępnych w budynku. Dzięki ustawie deweloperskiej i odpowiednim dokumentom ryzyko oszustwa zostaje ograniczone do minimum.

Szukając firmy deweloperskiej nie musimy już obawiać się nierzetelnych firm, ponieważ każdego konsumenta chroni prawo, zabezpieczając jego interesy. Prawie każdy deweloper w Lublinie stara się utrzymywać wysokie standardy, w konću każda inwestycja to jego wizytówka.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *