Polecane

Hotele modułowe – nowe rozwiązanie, które odmieni turystykę?

Aż 55% rodaków deklaruje, że planuje wypoczynek w hotelu nawet w czasie pandemii [1]. Właściciele obiektów muszą jednak zapewnić gościom właściwe warunki sanitarne. Aby szybko zbudować lub rozbudować ośrodek z zachowaniem wymogów stawianych przez sanepid, wielu z nich decyduje się na konstrukcje modułowe. Czym wyróżnia się takie rozwiązanie?

Inwestycja w hotel modułowy wiąże się z wieloma korzyściami. Przedsiębiorcy doceniają ją m.in. za szybkość realizacji oraz zgodność z normami BHP i przeciwpożarowymi. Do zalet konstrukcji należy także łatwość w przebudowie. W dowolnym momencie można zmienić układ pomieszczeń lub poszerzyć dostępną infrastrukturę, aby zwiększyć bezpieczeństwo sanitarne – a wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach kwestie związane z higieną będą miały duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego ośrodka wypoczynkowego.

Dlaczego warto zdecydować się na hotele modułowe?

Obiekty wznoszone z gotowych prefabrykatów w niczym nie ustępują nieruchomościom wykonanym tradycyjnymi technologiami. Są funkcjonalne i bardzo estetyczne. Wyposażono je niezbędne instalacje i udogodnienia. Posiadają pokoje z łazienkami, recepcję, pralnię, zaplecze gastronomiczne i techniczne. Jednak tym, co odróżnia je od tradycyjnych budynków, jest czas realizacji – około 50% krótszy w porównaniu z konwencjonalnymi metodami.

Ponadto budowa obiektów modułowych nie wymaga stałego nadzoru. Większość czynności związanych z budową odbywa się w zakładzie produkcyjnym. Po stworzeniu projektu i dokumentacji wykonawczej następuje produkcja gotowych prefabrykatów, które następnie montuje się w wyznaczonym miejscu. Wytworzenie modułów podlega ściśle określonym procedurom, co pozwala na wyeliminowanie błędów wykonawczych. Z uwagi na fakt, że prace na placu budowy koncentrują się na przytwierdzeniu przygotowanych wcześniej elementów, ekipa remontowa spędza na terenie inwestycji średnio kilka dni (w zależności od wielkości konstrukcji).

Łatwa rozbudowa i transport

Z rozwiązań prefabrykowanych korzystają firmy na całym świecie. Przedsiębiorcy cenią moduły między innymi za możliwość elastycznego z nich korzystania. Konstrukcje można zwiększyć lub zmniejszyć. Budynki charakteryzują się także mobilnością. Obiekty są łatwe do przewiezienia w inne miejsce – zdemontowane moduły transportuje się ciężarówkami do wybranej lokalizacji. Budynki nadają się również do swobodnej adaptacji przestrzeni – aby zmienić układ pomieszczeń, wystarczy przestawić ścianki działowe.

Postaw na hotele z modułów!

Na budowę ośrodków w technologii modułowej decydują się znane marki, jak np. sieć Marriott. Obiekty zachwycają funkcjonalnością, a przy tym stylowym designem. Budowle wzniesione za pomocą modułów są również bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a także zmienne warunki atmosferyczne.

  1. Rynek hotelarski w Polsce 2020, horecanet.pl