Polecane

Odkurzacz centralny w twoim domu!

Odkurzanie to niezbędny proces w każdym domu. Często bywa on przykrym obowiązkiem. Można jednak termu zaradzić. Jeśli Masz dość hałaśliwego i nieporęcznego sprzętu to najlepszym rozwiązaniem jest montaż odkurzacza centralnego. Jako Ziterm oferujemy kompleksowe usługi w tym zakresie. Odkurzacz centralny jest jednym z unikalnych sposobów sprzątania. Nieczystości, usuwa się w tym wypadku za pomocą jednostki odkurzacza centralnego, w sposób podobny, ale jednak nieco inny niż w przypadku odkurzacza tradycyjnego.

Czym jest odkurzacz centralny?

Bardzo inteligentnym i nowoczesnym systemem ułatwiającym regularne odkurzanie domu. Każda instalacja odkurzacza centralnego składa się w kilku elementów łączących się i tworzących spójną całość. Jakie to elementy?

  • Jednostka centralna (odkurzacz) – agregat stacjonarny, serce całej instalacji, ma bezpośredni wpływ na jakość sprzątania
  • Instalacja ssąca PVC – ten element instalacji montowany jest w podłodze i ścianach budynku. Dzięki niej zanieczyszczenia wsysane przez węża ssącego przemieszczają się do odkurzacza centralnego
  • Gniazda ssawne – montowane w ścianach, zupełnie jak gniazdka elektryczne. Połączone są z instalacją PVC, na czas sprzątania wpina się do nich lekki i wygodny w użytkowaniu wąż ssący za pomocą, którego zasysamy zanieczyszczenia.

Zalety stosowania odkurzacza centralnego

Prostsze i efektywniejsze sprzątanie to jedna z głównych zalet jakie oferuje zastosowanie w swoim domu instalacji odkurzacza centralnego. Do innych nalezą m.in.:

  • Eliminacja kurzu oraz różnego typu roztoczy, przez co cała instalacja zalecana jest w domach, w których przebywają alergicy. Przyniesie im to ulgę.  
  • Filtracja – w tradycyjnych odkurzaczach zużyte powietrze jest jedynie filtrowane i wraca ponownie do obiegu domowego. W przypadku odkurzacza centralnego rozwiązanie jest inne – powietrze transportowane jest poza budynek zapewniając mieszkańcom komfort w tym zakresie, prawdziwie eliminując wcześniej wspomniany kurz, roztocza oraz wszelkie inne zagrożenia jakie można spotkać w powietrzu.
  • Zastosowanie takiego rozwiązania to również wygoda. Nie potrzeba przenosić ciężkiego sprzętu, próbować postawić go na schodach itd. Odkurzacz centralny podczas procesu odkurzania to jedynie rura, która jest odpowiednio długa i można pozwolić sobie na swobodne manewrowanie nią celem dostania się do najpotrzebniejszych miejsc bez zbędnego nakładu siły.
  • Minimalizacja możliwości uszkodzeń – a zatem minimalizujemy też ewentualne możliwości uszkodzenia części naszego domu poprzez ów ciężki sprzęt.
  • Taki odkurzacz w ścianie to także cisza użytkowania. Jeśli w tradycyjnym rozwiązaniu przeszkadzał komuś głośny dźwięk odkurzacza, to w jednostce nie ma już takiego problemu, gdyż główna centrala znajduje się poza strefą mieszkalną, najczęściej jest to piwnica. W domu posługujemy się tylko rurą ssącą.
  • O instalacji odkurzacza centralnego najlepiej pomyśleć już na etapie powstawania budynku, a zatem jest on zalecany i najbardziej efektywny cenowo tam, gdzie powstają nowe budynki.

Zastosowanie w swoim domu odkurzacza centralnego bywa droższym rozwiązaniem, jednak trzeba pamiętać o tym, że taka instalacja się zwróci, a także jest mniej awaryjna.

Montaż i instalacja odkurzaczy centralnych

Sposób wykonania instalacji jednostki centralnej ma ogromne znaczenie dla jej przyszłego działania. Ważne jest zlecenie montażu doświadczonej firmie, takiej jak Ziterm.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu, żadne zapytanie nie pozostanie bez odpowiedzi!

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami video na Youtube, w których znajdą Państwo więcej informacji na temat naszej firmy oraz innych usługach, które oferujemy! Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.ziterm.pl