Jak urządzić balkon w bloku?

Zazwyczaj balkon w bloku jest stosunkowo mały, dlatego trudniej jest nam go dobrze urządzić. W tym przypadku konieczne jest wykorzystanie kreatywnych pomysłów, dzięki którym na niewielkiej przestrzeni zmieścimy wszystkie niezbędne meble i sprzęty. Poza tym pamiętajmy o tym, że ogranicza nas tylko wyobraźnia, a niewielki balkon też może stać się urokliwym azylem.

Zadbaj o prywatność

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że w przypadku bloków trudniej może nam będzie uzyskać bardziej intymny charakter na balkonie. Dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniach, dzięki którym przechodnie nie zobaczą nas wtedy, gdy nie chcemy być widoczni. Pomocne w tym mogą być wszelkiego rodzaju maty, które mocuje się na balustradzie. Dzięki temu nie tylko odgrodzimy się od świata, ale również zabezpieczymy przed wiatrem lub deszczem. Poza tym możemy zastanowić się nad zamontowaniem zasłon. Jednak wymaga to więcej pracy w trakcie montażu.

Jakie meble wybrać?

Bez wątpienia ważne jest to, jakie meble są nam potrzebne, ale też przestrzeń, jaką mamy do wykorzystania. Najlepiej sprawdzi się takie wyposażenie, które z łatwością złożymy, dzięki czemu przechowywanie poza sezonem nie będzie problemowe. W przypadku niewielkich przestrzeni warto też zastanowić się nad wygodnymi siedziskami. Jednak w przypadku obicia z materiału, konieczna jest dobra ochrona, wtedy potrzebne będą pokrowce, które znajdziemy na stronie sklepbatao.pl. Dzięki temu meble będą dobrze zabezpieczone przed deszczem i słońcem.

Najważniejsze wyposażenie

  • Siedziska – trzeba przyznać, że to są najważniejsze meble i nawet na niewielkim balkonie powinny się znaleźć. Możemy postawić na pufy lub tradycyjne krzesła. W drugim przypadku dobrze sprawdzą się drewniane lub aluminiowe modele. Zwłaszcza wtedy, gdy będą składane.
  • Miejsce do przechowywania – na balkonie zawsze przyda się miejsce, do którego możemy schowań niewielkie przedmioty, np. lampki, poduszki lub świeczki. Poza tym taka szafka może nam też posłużyć, jako dodatkowa przestrzeń, na której położymy doniczki z kwiatami.
  • Stolik – będzie bardzo przydatny szczególnie wtedy, gdy nie chcemy rezygnować z posiłków na świeżym powietrzu. Zwróćmy tylko uwagę na to, by był funkcjonalny i niewielki, np. w połączeniu ze schowkiem. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie miejsca.
  • Ochrona przed słońcem – parasolki lub żagle przeciwsłoneczne dobrze sprawdzą się na balkonie w bloku, ponieważ zajmują niewiele miejsca, a przy okazji dobrze chronią przed słońcem.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *