Jakie dachy można pokryć blachą trapezową?

romania-3810685_640

Ostatnimi czasy blacha trapezowa cieszy się coraz większą popularnością. Interesują się nią zarówno inwestorzy wielkich nieruchomości i budowli, jak i osoby przymierzające się do zbudowania swojego pierwszego domu. Co czyni blachę trapezową tak popularną? Jakie dachy można kryć tego typu materiałem? Ile to kosztuje? W tym artykule zdradzimy odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Dlaczego blacha trapezowa jest tak popularnym materiałem budowlanym?

Po pierwsze, jest to jeden z nielicznych produktów o takich właściwościach. Nie dość, że można ja kupić w bardzo niskiej cenie, to jeszcze w parze z kosztami idzie naprawdę doskonała jakość.

Po drugie, lekkość tego materiału sprawia, iż montaż blachy trapezowej nie wymaga specjalnej ekipy, która uprzednio musiałaby przygotować odpowiednią konstrukcję, a dopiero później zabrać się za montowanie blachy.

Po trzecie, jakość i trwałość. Blacha trapezowa jest zrobiona z materiału odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Oznacza to, iż nic jej się nie stanie ani podczas fali upałów, ani w przypadku kilkunastostopniowych mrozów. Śnieg, wiatr, deszcz czy mróz również nie jest jej straszny.

Jakie dachy można kryć blachą trapezową i ile to kosztuje?

Dzięki temu, iż blachę trapezową można kupić o różnego rodzaju wymiarach, dedykowana jest do pokrycia dachów wielkich magazynów, hal lub fabryk. Jednak mimo wszystko często jest wykorzystywana do budowy domów jednorodzinnych czy mniejszych lokali.

Dlaczego? Blacha trapezowa słynie z tego, iż bardzo łatwo się ją montuje. A ile to kosztuje? W przypadku blachy trapezowej cena za metr wynosi średnio 25 zł.

Jak pokryć dach blachą trapezową?

Blachę układamy z zakładem, czyli podczas kładzenia kolejnych części musimy pamiętać, by jeden kawałek zawsze zachodził 1 cm na poprzedni. Blachę mocujemy specjalnymi wkrętami farmerskimi służącymi do rusztu wykonanego z łat i kontrłat.

Wszytko na temat blachy trapezowej można znaleźć na tej stronie internetowej: blacha trapezowa http://glinmet.pl. Szeroki wybór i doskonała jakość świadczonych usług to znak rozpoznawczy tej firmy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *