Komu przysługuje ulga na termomodernizację?

Jak wiadomo nie od dziś, smog w Polsce stał się nieodzowną częścią każdej zimy. Codziennie słyszymy o jego podwyższonym poziomie i destrukcyjnym wpływie nie tylko na planetę, ale i na zdrowie. Rząd doszedł do wniosku, że zapewnienie obywatelom ulgi na termoizolację, może pomóc zminimalizować poziom smogu, ponieważ ocieplone domy nie będą wymagały tak intensywnego ogrzewania w sezonie zimowym. Komu przysługuje ta ulga? Na czym polega?

Wszyscy obywatele, którzy opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 19%, będą mogli skorzystać z ulga na termomodernizację. Jednak pod warunkiem, że dochód miesięczny na 1 osobę, nie przekroczy 1600 zł netto. Jak starać się o dofinansowanie?

Na czym polega ulga termoizolacyjna?

Jeśli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem gospodarstwa domowego, możesz po otrzymaniu dofinansowania zakupić ekologiczny piec lub opał, materiały niezbędne do ocieplenia budynku oraz inne narzędzia, bez których wykonanie wcześniej wymienionych prac nie byłoby możliwe. Takie ulgi mają na celu zachęcenie obywateli do ochrony środowiska i przyczynienia się do walki ze smogiem.

Dzięki temu, iż wymienimy piec na bardziej ekologiczny oraz ocieplimy budynek, nie tylko będziemy emitować mniej szkodliwych substancji z komina, a i zaoszczędzimy na opale samym w sobie. W budynkach niepokrytych termoizolacją, utrata ciepła jest bardzo duża.

Kiedy można starać się o ulgę i w jakiej kwocie?

O stycznia 2019 roku, będziemy mogli zakupić materiały budowlane lub piece i odliczyć je w picie za rok 2019, który złożymy do urzędu skarbowego w 2020 roku. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z tego dofinansowania, będziemy mogli odliczyć 23% od kwoty, jaką wydamy na narzędzia do ocieplenia lub na ekologiczny piec. Pamiętajmy jednak, że nie otrzymamy zwrotu wyższego niż ten na kwotę 53 tysięcy polskich złotych. Szczegółowe informacje na temat ulgi na termomodernizację znajdziesz na tej stronie internetowej http://urzadskarbowy24.pl.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *