Polecane

Pośrednik nieruchomości – jak wybrać najlepszego?

Zakup mieszkania lub domu to poważne przedsięwzięcie, które wiąże się z wieloma stresami, ogromem urzędowych spraw i bardzo dużym wydatkiem. Skorzystaj z usług profesjonalisty, który przeprowadzi Cię przez cały proces, tym samym pozwoli zaoszczędzić mnóstwo nerwów i uchroni przed popełnieniem błędu. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać pośrednika nieruchomości, który Cię nie zawiedzie.

Kim jest pośrednik nieruchomości?

Pośrednik nieruchomości to specjalista, którego zadaniem jest kompleksowa obsługa klienta w zakresie transakcji kupna lub sprzedaży nieruchomości. Ponadto kontroluje wynajem mieszkań oraz lokali usługowych. Jego zadaniem jest dostosowanie oferty do potrzeb obu stron, a także zaprezentowanie przestrzeni oraz monitorowanie jej stanu. Pośrednik nieruchomości pracuje zarówno w biurze, jak i w terenie, doglądając każdego aspektu związanego z obrotem nieruchomościami.

Pośrednik nieruchomości dba o to, aby transakcja zadowoliła obie strony, opierała się na zasadach etyki, a przede wszystkim była zgodna z polskim prawem. Do jego zadań należy:

– prezentowanie oferty,

– doradztwo,

– negocjacje,

– prezentowanie nieruchomości.

Ponadto pozyskuje zlecenia, wyszukując samodzielnie oferty, potencjalnych klientów i tworzy rozległe bazy danych. Istotnym zadaniem pośrednika nieruchomości jest piecza nad dokumentami. Opiekuje się umowami, kontroluje zapisy w księgach wieczystych, aktach nabycia i wypisy oraz wyrysy z rejestrów gruntów. Biegle porusza się w kwestiach administracyjnych, prawnych i potrafi przeprowadzić klienta przez transakcję od początku do samego końca. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając pośrednika nieruchomości?

Korzystanie z usług profesjonalistów takich jak np. doradca do spraw nieruchomości Waldemar Janusz to gwarancja, że transakcja zakupu mieszkania przebiegnie bez zakłóceń. Dobry specjalista pomoże przyspieszyć proces i uprości kwestie administracyjne. Dzięki specjalistycznej wiedzy zapobiegnie powstawaniu problemów i nieścisłości. Sprawnie przeprowadzona na jasnych warunkach transakcja, to bardzo ważna kwestia w przypadku tak poważnych zakupów. 

Na pośredniku nieruchomości ciąży duża odpowiedzialność. Dlatego powinien mieć dużą wiedzę i szeroką znajomość rynku nieruchomości. Dzięki temu prawidłowo wykona swoje obowiązki, a Ty będziesz mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z prawem. Skuteczny specjalista jest asertywny, jasno wyjaśni Ci wszystkie zawiłości transakcji i przedstawi różne możliwości, doradzając, która z opcji jest dla Ciebie najlepsza.

Dodaj komentarz