Urządzamy biuro

W biurze spędzamy 1/3 doby, dlatego powinno być to miejsce, w którym czujemy się komfortowo. Wystrój biura jest tak samo ważny jak atmosfera w nim panująca. Dzięki odpowiedniej kolorystyce i ogólnemu wystrojowi pracownicy w biurze mogą być mniej lub bardziej efektywni. Jak powinno wyglądać nowoczesne i przyjazne biuro?

Kolory ścian w biurze

Nie od dzisiaj wiadomo, że kolory mają ogromny wpływ na naszą psychikę i samopoczucie, dlatego urządzając biuro, należy wziąć to pod uwagę. Kolory ścian w biurze powinny być dobrane do branży, w jakiej działa firma. Jakie więc emocje budzą poszczególne kolory i w których biurach je stosować?

  • Pomarańczowy i czerwony to kolory pobudzające kreatywność. Są one więc polecane dla branży reklamowej i marketingowej.
  • Niebieski pomaga się skupić i budzi zaufanie, dlatego polecany jest do biur, które są odwiedzane przez klientów. W biurze o barwie niebieskiej łatwiej będzie przekonać kontrahenta do swojej marki.
  • Żółty to z kolei idealny kolor dla biur turystycznych.
  • Brązowy to kolor dający poczucie spokoju i stabilizacji, dlatego będzie idealny dla firm ubezpieczeniowych.
  • Zielony to z kolei kolor, który działa kojąco na oczy i system nerwowy, dlatego w biurze każdej branży powinien się znaleźć. Jeśli nie jako kolor ścian, to przynajmniej w formie akcentów.

Umeblowanie biura

W biurze każdy powinien czuć się komfortowo, dlatego powinno być ono urządzone w taki sposób, aby każdy z pracowników miał przynajmniej minimum własnej przestrzeni. Jeśli do biura przychodzą klienci lub kontrahenci, powinniśmy zadbać o to, aby i oni nie czuli, że zawadzają pracującym tam ludziom. 

Podłoga do biura

Podłoga w biurze powinna być estetyczna i pasująca do całości wystroju, ale przede wszystkim powinna być łatwa w utrzymaniu. Pośród wielu podłóg warto zwrócić uwagę na panele winylowe Częstochowa, które stają się coraz bardziej popularne. Dzięki takiej podłodze biuro zyska niepowtarzalny klimat. Panele winylowe mają wysoką odporność na ścieranie, dlatego idealnie będą się sprawdzać w biurach o dużym natężeniu ruchu. Po umyciu wodą z detergentem zawsze będą wyglądać jak nowe. Wszystkiego o panelach winylowych można dowiedzieć się tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *