W jakim pomieszczeniu sprawdzi się posadzka żywiczna?

Posadzka żywiczna to coraz częstszy wybór podczas urządzania swoich własnych, czterech kątów. To pewien trend, który utrzymuje się w aranżacji wnętrz już od pewnego czasu. Ale czy rzeczywiście posadzka ta może sprawdzić się jako podłoże w każdym pomieszczeniu? Czy są miejsca, w których lepiej unikać tego materiału? 

Posadzka żywiczna – do jakiego pokoju? 

Moda na posadzkę żywiczną nie mija. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ posiada ona bardzo wiele zalet, dzięki którym coraz więcej osób decyduje się na wybór tego materiału w swoim domu. Jest niesamowicie trwała i odporna na wiele uszkodzeń mechanicznych. Właśnie dlatego do tej pory wykorzystywano ją głównie w przestrzeniach przemysłowych. W domu także jest dla niej miejsce – ale gdzie?

Przy pomieszczeniach typu łazienka bądź kuchnia – posadzka żywiczna jest spotykana najczęściej. Nie można również pominąć korytarzy wejściowych, przejściowych, pracowni czy garaży. Dobre jest każde miejsce, które narażone jest na eksploatację – spadające narzędzia, wilgoć czy chodzenie w butach. Kolor posadzki żywicznej może być bardzo różny, dlatego nie ma żadnych przeszkód, by użyć jej w salonie, pokoju gościnnym czy innych pomieszczeniach, które najczęściej kojarzą nam się z przytulnością. 

W jakim pomieszczeniu lepiej unikać posadzki żywicznej?

Z racji tego, że naprawdę dobrze sprawdza się w większości pomieszczeń, nie występują tutaj jakieś szczególne obostrzenia, które sugerowałyby, że w danym pokoju lepiej zrezygnować z tego rodzaju podłoża. Można jedynie zwrócić uwagę na drobne wady, które posiada taka posadzka, a następnie zdecydować, czy nie są one dla nas wystarczającym argumentem, by zrezygnować z tego materiału.

Posadzka żywiczna nie daje takiego ciepła, jak choćby wykładzina czy panele, dlatego nie każdy zdecyduje się na takie rozwiązanie w sypialni. Istnieje jednak pewien sposób, które można wykorzystać, jeżeli lubimy chodzić po mieszkaniu boso – ogrzewanie podłogowe. Bez problemu można zainstalować je pod posadzką żywiczną. 

Więcej informacji o posadzkach żywicznych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *