Wełna do ocieplania poddaszy

c7b4452d15d55826076a329c49509614

Wełna do ocieplania poddaszy

Źle ocieplone poddasze nie spełnia prawidłowo swoich funkcji. Nie lubimy marnować przestrzeni, więc wykorzystujemy je do stworzenia dziecięcego pokoju lub sypialni. Potem okazuje się, że w lecie temperatura jest nazbyt wysoka, a zimą zbyt niska i korzystanie z niego jest niemożliwe. Jak temu zaradzić i jak stworzyć odpowiednie warunki na szczycie naszego domu? Nasze problemy rozwiąże wełna mineralna.

Ocieplenie to podstawa

Mimo że ocieplenie kojarzy nam się z zatrzymywaniem i kumulowaniem ciepła, to działa ona w dwie strony. Zimą faktycznie prawidłowo ocieplony budynek prowadzi do kumulacji ciepła i zmniejszenia kosztów ogrzewania. W drugą stronę, czyli podczas gorącego lata, wełna mineralna spełnia przeciwną funkcję. Odbija promienie słoneczne i nie pozwala na ich przenikanie do pomieszczenia. Dzięki temu nasze poddasze utrzymuje przyjemny chłód.

Wełna mineralna do ocieplenia poddasza

Po wielu latach doświadczeń specjalistów wiemy już, że najlepszym sposobem na izolację pod dachem jest użycie podwójnej warstwy wełny mineralnej. Poddasze jest specyficznym miejscem, które oprócz tego, że znajduje się na wysokości, to przede wszystkim jest najbardziej narażone na straty ciepła oraz chłonięcie go z promieni słonecznych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak gorąca potrafi być blacho-dachówka w upalne dni, nawet gdy znajduje się blisko ziemi. Jak zrobić to prawidłowo?

– dokładnie sprawdźmy każdy element dachu przed rozpoczęciem prac. Nie możemy sobie pozwolić nawet na niewielkie szczeliny. Każdy centymetr powierzchni musi zostać zakryty wełną.

– wełna mineralna układana jest na dwie warstwy. Pierwsza w poziomie a druga w pionie. Nałożone w ten sposób gwarantują nam odpowiednią izolację. Ponadto rekomenduje się, aby ogólna warstwa ocieplenia posiadała grubość 40 cm.

– po ułożeniu należy przykryć wszytko płytami kartonowymi lub OSB. Najlepiej również w dwóch warstwach.

W powyższy sposób otrzymamy oczekiwany efekt na bardzo długie lata.

Jaka wełna mineralna będzie najlepsza?

Użycie wełny w rolkach sprawia, że zużywamy jej mniej. Nie tylko przytniemy ją na odpowiednią długość bez strat, ale również będzie bardziej komfortowa przy ułożeniu całości. Sklep online https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/welna-styropian/welna-do-poddaszy oferuje nam zakup wełny w płytach lub w rolkach. Nie posiadają one większej różnicy w cenie, jednak płyty powodują większe ryzyko powstawania szczelin i większą ilość odpadów, których już nie wykorzystamy. Najważniejszym czynnikiem staje się również jej grubość, która ma tak samo duży wpływ na prawidłowe ocieplenie. Rekomendujemy zakup wełny mineralnej w rolkach o grubości minimum 15 cm. Gwarantujemy, że będzie to najlepsze rozwiązanie.

 

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *